Japońska kuchnia jest dobrze znana na całym świecie, lecz trzeba przyznać, że kojarzy się raczej z curry, sake czy zieloną herbatą niż sernikiem. Tymczasem to właśnie z tego państwa wywodzi się przepis, który zaraz podamy. Wbrew pozorom, wykonanie takiego Japońskiego sernika nie jest ani czasochłonne, ani dużo nie kosztuje. Do wykonania tego ciasta w jego prostej, tradycyjnej wersji potrzebujesz bowiem tylko trzech składników. Z pewnością jednak zaskoczysz nim znajomych i rodzinę.

Będzie Ci potrzebne:

  • 3 jaja
  • 125 gram białej czekolady
  • 125 gram kremowego serka typu „philadelphia”

Oprócz tego potrzebna będzie ci jedynie tortownica o średnicy 20 centymetrów oraz papier do pieczenia, którym pokryjesz jej dno.

foto: google.com

Pierwszym krokiem jest drobne pokruszenie czekolady. Pokruszoną czekoladę przesypujemy do miski, a następnie poddajemy ją kąpieli wodnej.

foto: google.com

Później musimy oddzielić żółtka od białek, a do tych drugich dodajemy odrobinę soli i ubijamy ją na sztywną pianę.

foto: google.com

Do pokruszonej i roztopionej przez kąpiel wodną czekolady dodajemy serek Philadelphia i dokładnie wszystko mieszamy.

foto: google.com

Następnie do tak powstałej masy dodajemy żółtka i wszystko miksujemy do powstania gładkiej konsystencji.

foto: google.com

W kolejnym kroku dodajemy oddzielone wcześniej białka – należy jednak zrobić to spokojnie, już nie miksując lecz delikatnie mieszając, wtedy ciasto wyjdzie najlepsze.

foto: google.com

Tortownicę o średnicy 20 cm należy wysmarować tłuszczem, a także pokryć jej dno papierem do pieczenia.

foto: google.com

Nasz sernik będzie pieczony w kąpieli wodnej, dlatego warto jest pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu, choćby i najprostszej folii aluminiowej. Do środka tortownicy powoli wlewamy masę serową i dokładnie ją wygładzamy.

foto: google.com

Kolejny krok jest bardzo ważny: tortownicę wkładamy bowiem do brytfanny wypełnionej wodą – w tym celu potrzebujemy około pół litra zimnej wody. Całość wstawiamy do piekarnika, który wcześniej nagrzaliśmy do temperatury 170 stopni.

foto: google.com

Całość pieczemy przez piętnaście minut. Po tym czasie temperaturę zmniejszamy do 160 stopni i kontynuujemy pieczenie jeszcze przez kwadrans. Gdy i on minie, wyłączamy piekarnik, ale ciasto zostawiamy w środku jeszcze przez kolejny kwadrans.

foto: google.com

Teraz wystarczy już tylko poczekać, aż sernik wystygnie, a następnie udekorować go cukrem pudrem. Brawo – właśnie stworzyliśmy nasz własny japoński sernik, idealnie komponujący się choćby z poranną kawą.

foto: google.com

Życzymy smacznego!

Główne zdjęcie: google.com