Mój dzisiejszy post będzie wyjątkowy. Faktem jest, że chcę się z wami podzielić nie tylko przepisem, ale prawdziwym cudem. Dziś porozmawiamy o konfiturze z rokitnika i pomarańczy, która ma naprawdę wyjątkowe właściwości. Moja przyjaciółka nazywa ten dżem „Słoik Zdrowia” i ma całkowitą rację. Unikalna kompozycja witamin, minerałów i składników odżywczych jest skoncentrowana w tej „bursztynowej” mieszance. Czego więc potrzebujemy, aby zrobić ten pyszny i zdrowy dżem?

Składniki na 1 słoik:

  • świeży rokitnik zwyczajny - 300 g
  • świeża pomarańcza średniej wielkości - 1 szt
  • cukier granulowany - 300 g

Sposób przygotowania:

Rokitnik należy posortować i oczyścić z łodyg i liści. Następnie jagody dokładnie umyć. Czysty rokitnik wsypuje się do rondla i dodaje do niego cukier. Mieszamy składniki i umieszczamy w piecu. Wyłączamy palnik w momencie gdy dżem tylko się zagotuje.

Gdy rokitnik się gotuje, możesz zająć się pomarańczą. Dokładnie umyj i obierz. Następnie wyciśnij sok z pomarańczy i dodaj do gotowanego dżemu. Następnie ponownie wstaw garnek na ogień i gotuj przez około kwadrans na małym ogniu. Aby zapobiec przypaleniu się dżemu, należy go od czasu do czasu mieszać. Gotowy produkt rozlewamy do przygotowanych słoików i pozostawiamy do ostygnięcia. Następnie zabieramy go do piwnicy lub wkładamy do lodówki do przechowywania.

Rokitnik zwyczajny i dżem z całej pomarańczy

Aby zrobić dżem z rokitnika, możesz użyć nie tylko soku pomarańcza, ale także całego owocu wraz ze skórką.

Taki dżem jest przygotowywany z następujących składników:

  • pomarańczowy - 1 szt
  • rokitnik zwyczajny - 1 kg
  • cukier - 1 kg

Przygotowanie:

Rokitnik należy umyć i posortować. Umieść jagody w emaliowanym garnku lub misce i posyp cukrem. Zostawiamy je do zaparzenia przez co najmniej 5 godzin.

Gdy jagody puszczą sok, możesz zająć się pomarańczą. Należy umyć i pokroić ją w małe plasterki. Następnie pomarańcza wraz ze skórką jest mielona w maszynce do mięsa. Pokrojony owoc dodaje się do rokitnika i stawia garnek na ogień. Dżem należy gotować około 40 minut, aż stanie się mniej więcej jednolity. Po tym czasie należy wyłączyć płomień, a gotowy produkt przelewa się do małych wysterylizowanych słoików.

Druga opcja jest dla mnie lepsza, ale wybierz sposób dla siebie.

Pamiętaj, aby spróbować zrobić ten dżem. Twój organizm z pewnością będzie ci bardzo wdzięczny.

Główne zdjęcie: google.com