Kotlety mielone – to uniwersalne danie, jednak aby go przygotować należy poświęcić sporo czasu. Zachęcamy jednak każdego kucharza do bycia otwartym na eksperymentowanie, więc proponujemy ugotować kotlety mielone, które różnią się od wersji klasycznej. W tym przypadku nie będziemy musieli używać tłuczka do kotletów, ponieważ będziemy korzystać z mięsa mielonego, a następnie będziemy postępowali zgodnie ze zwykłym schematem.

Leniwe kotlety mielone smakują dokładnie tak samo, jak klasyczne. Mięso mielone może być jak wieprzowe, tak i wołowe. Następnie mięso doprawimy różnymi dodatkami: przyprawami, sosem sojowym, drobno pokrojonymi warzywami (cebula, papryka), a także kaszą manną... Generalnie istnieje wiele możliwości w dokonaniu eksperymentów kulinarnych, bowiem postawiliśmy sobie za zadanie przygotować bardzo pyszne oraz soczyste kotlety mielone!

SKŁADNIKI

  • Mięso mielone z kurczaka – 700 g
  • Sól – 1 łyżeczka
  • Pieprz czarny mielony – 0,2 łyżeczki
  • Mąka pszenna – 5 łyżek
  • Olej roślinny – 6 łyżek
  • Jajka – 3 szt

PRZYGOTOWANIE

Mięso mielone przekładamy do głębokiej miski, dodajemy pieprz, sól, dokładnie mieszamy. Masę mięsną należy formować w kulę, a następnie kilkakrotnie rzucić nią o powierzchnię roboczą.

W osobnej misce ubijamy jajka, dodajemy szczyptę soli, a także ulubione przyprawy według własnego uznania.

Mokrymi rękami formujemy z mielonego mięsa niewielkie kulki o średniej wielkości jaja kurzego. Posypujemy deskę mąką. Z kulek formujemy placki o grubości około 0,5 centymetra. Potem obtaczamy w mące, a następnie zanurzamy w mieszance z ubitych jajach. Teraz smażymy z obydwu stron pod pokrywką.

Gotowe kotlety mielone przekładamy w naczynie wyłożone papierowym ręcznikiem, aby usunąć nadmiar tłuszczu.

Jest to bardzo szybkie w przygotowaniu danie: przygotowałem go na weekend w dużych ilościach. Dlatego przez kilka następnych wieczorów pozostaje mi tylko martwić się tym, co mam przygotować jako dodatek do tego pysznego dania. Spróbuj i zaskocz swoich znajomych nowym i niezwykłym smakiem! Życzymy wszystkim smacznego!

Główne zdjęcie: sovkusom.ru