Możesz obudzić się bez szkody dla zdrowia. Wystarczy rano zjeść 150 g szarlotki z hibiskusem lub cykorią. Efekt orzeźwiający pojawia się 2-3 minuty po śniadaniu.

Niewielu Rosjan wie o prawdziwej wartości szarlotki. Moskiewscy lekarze przeprowadzili eksperyment, podczas którego udało im się określić idealną kombinację produktów na udany poranek. Najlepszym energetycznym śniadaniem było ciasto twarogowe z jabłkami. Jeśli kawa i herbata pogarszają pracę serce, ciasto wzmacnia cały układ sercowo-naczyniowy, a także budzi lepiej niż kawa. Okazało się, że owoce zawierają dużą ilość pożytecznych mikroelementów, w szczególności witaminy C. Pomagają one obudzić organizm. Dzieje się to poprzez poprawę krążenia krwi i funkcji trawiennych. Twaróg i mąka owsiana chronią ściany żołądka i jelit.

Idealne śniadanie poprawia pracę serca i naczyń krwionośnych już po 2 tygodniach. Aby przygotować szarlotkę twarogową z jabłkami, musisz ubić 2 jajka z 200 g twarogu, 1 łyżeczką proszku do pieczenia. Cukier waniliowy i miód można dodać do smaku. Do tej samej mieszanki dodaje się 150 ml kefiru (1%) i 200 g mąki owsianej. Aby ją przygotować, musisz zmielić płatki owsiane.

Gdy ciasto jest jednorodne, dodaje się do niego pokrojone owoce (2 szt.). Otrzymaną mieszankę umieszcza się w formie. Najpierw należy formę posmarować oliwą z oliwek i położyć pergamin. W razie potrzeby posyp cynamonem. Piecz przez 25 minut w 180 stopniach.

Już na trzeci dzień po spożywaniu takiego śniadania Twoje samopoczucie znacznie się poprawi. Jednocześnie zawartość kalorii w tym wypieku jest bardzo niska - 136 kcal. Należy tylko wziąć pod uwagę fakt, że jabłka to produkt, który może powodować alergie.

Główne zdjęcie: volkovysk.by