Amerykanka Melissa Amos, która mieszka w New Athens w stanie Illinois, jest właścicielką kilku psów. Ze wszystkich swoich zwierzaków najbardziej kocha Sorshi. Były właściciel kpił z psa, bił go i poniżał. Sąsiedzi dowiedzieli się o tym i zgłosili to do odpowiednich osób. Sorshi trafiła więc do schroniska. Melissa adoptowała ją i dzięki jej trosce, uczuciu i miłości była w stanie wyleczyć emocjonalne rany Sorshi i ponownie nauczyć ją ufać ludziom.

Sorsha tak bardzo przywiązała się do swojej właścicielki, że nie mogła bez niej spać. Po chwili okazało się, że pies został osobistym psychologiem Melissy. Kobieta cierpiała na ataki lęku, a Sorsha czuła, kiedy to się zaczyna i wtedy zaczynała przytulać się do swojej pani, jednocześnie liżąc jej dłoń. Sorsha chciała, żeby Melissa ją głaskała, aby kobieta mogła przywrócić równowagę psychiczną.

foto: mimimetr.me

Kiedyś był przypadek, gdy zwierzak uratował życie swojej pani. Stało się to w ostatnich dniach stycznia. Kiedy Melissa i Sorsha przechodziły przez ulicę, kobieta poślizgnęła się i upadła, raniąc sobie plecy. Z powodu kontuzji nie mogła wstać. Pies widząc zbliżający się samochód i zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, zaczął ciągnąć za smycz swoją właścicielkę na chodnik. Melissa była niesamowicie zaskoczona takim zachowaniem swojego zwierzaka, ponieważ nikt go tego nie uczył.

foto: mimimetr.me

Właśnie tak Sorshi uratowała życie swojej ukochanej pani, dziękując jej w ten sposób za wybranie jej spośród setek innych psów w schronisku.

Główne zdjęcie: mimimetr.me