Miałem być nikim. Życie zadało mi ranę - już przy urodzeniu sparaliżowało mnie połowę twarzy. - S. Stallone

Lekarze, używając kleszczy medycznych, wyciągnęli Stallone z macicy. A to doprowadziło do tego, że jego wygląd stał się specyficzny.

Mimo takich danych zewnętrznych Stallone nie poddał się i podszedł do celu. Odmawiali mu wszyscy, którzy mogli. Gdziekolwiek udawał się aktor, producenci wskazywali mu na drzwi. Przez siedem lat Stallone głodował i nie było go stać na zwykły obiad. Jego marzenie o zostaniu aktorem doprowadziło do kłótni z żoną. Nigdy nie mogła zrozumieć, dlaczego jej mąż nie może znaleźć normalnej pracy, jak inni Amerykanie.

foto: leafclover.club

Ale odpowiedź Stallone była prosta: był pewien, że jeśli znajdzie pracę, na zawsze straci zainteresowanie swoim marzeniem i nigdy go nie spełni.

„Nauczyciele uważali mnie za upośledzonego umysłowo, a moja mama poddała się, gdy byłem dzieckiem. Przez siedem lat, siedem długich głodnych lat, chór agentów i producentów powiedział mi, że muszę najpierw rzucić aktorstwo, a potem pisanie scenariuszy. Zostawałem wysyłany z kastingów jeszcze zanim zdjąłem kurtkę, a producenci odrzucali moje scenariusze bez przeczytania żadnej linijki. W pracy czyściłem klatki lwów w zoo, siekałem mięso. Siedem długich, ciężkich lat. Siedem lat pracy i wiary w siebie ”.

Pewnego dnia zdesperowany Sylwester wszedł do biblioteki, żeby się ogrzać. Tam trafił na książkę „The Story of Edgar Poe”. Wtedy przyszedł mu do głowy pomysł, aby zostać pisarzem. Napisał scenariusz zatytułowany „Paradise Alley”. Został sprzedany za zaledwie 100 dolarów.

„Mój związek z żoną został całkowicie zniszczony, ponieważ w rodzinie nie było pieniędzy. Żona nie kryła nienawiści do mnie, a wtedy zdałem sobie sprawę, że najbardziej kocham swojego psa, który był mi oddany i kochał bezwarunkowo. W ogóle nie było pieniędzy na życie, nie mogłem nawet nakarmić psa. Wtedy poszedłem do sklepu zoologicznego i sprzedałem go”.

foto: leafclover.club

Stallone opuścił sklep we łzach. Wrócił do domu i zobaczył w telewizji walkę Chucka Wepnera z Muhammadem Alim. Po zakończeniu walki Stallone usiadł przy stole i napisał scenariusz w 20 godzin.

Ale wielu reżyserów źle odzywało się o utworze aktora, mówiąc, że był nieco głupi i raczej przewidywalny. Aktor zapisał i przeczytał te słowa, wygłaszając przemówienie podczas ceremonii wręczenia Oscarów.

Wszyscy wiemy o tym scenariuszu. Historia Rocky'ego stała się niesamowitym rewanżem ogromnego sukcesu, do którego Stallone podążał przez wiele lat bardzo trudną drogą.

Główne zdjęcie: leafclover.club