Kanadyjski bloger Norm Nakamura bada w swoich filmikach tradycje i styl życia w Japonii. Zaprasza na spacer po niezwykłym domu, w którym znajdują się najmniejsze mieszkania, jakie można sobie wyobrazić.

Kraj Wschodzącego Słońca jest krajem wyspiarskim o dużej gęstości zaludnienia, nic więc dziwnego, że ceny wynajmu w mieście nie są przystępne dla wszystkich. Ale popyt rodzi podaż.

Niesamowity, wyjątkowy projekt został opracowany przez lokalnego projektanta. Kompaktowy dom, nazwany „Sakura Sakura”, został pierwotnie zaprojektowany jako dom dla małej rodziny. Znajduje się on w gęstej zabudowie miejskiej, gdzie ścian sąsiednich domów można dotknąć ręką, wprost z okien.

Wewnątrz dwukondygnacyjnego pomieszczenia znajduje się kilka pokoi i pomieszczeń gospodarczych - łazienka, pralnia i kuchnia.

Charakterystyczną cechą projektu jest to, że w każdym pomieszczeniu nie może znajdować się więcej niż jeden duży mebel lub urządzenie. Właściciele nowo wybudowanego domu uznali, że o wiele bardziej opłacalne będzie wykorzystanie go jako budynku mieszkalnego.

Maleńkie pokoje zostały wyposażone w obowiązkową toaletę i łóżko, drzwi z zamkami, a także zostało zamieszczone ogłoszenie o wynajmie. O dziwo, lokatorzy „Sakura Sakura” znaleźli się dość szybko. Oczywiście nie wszyscy lokatorzy chcieli wziąć udział w projekcie Normy Nakamury, a jednak kilku z nich zaprosiło blogera do siebie.

Okazało się, że studentom opłaca się mieszkać w takich mini apartamentach. Młodzi ludzie mają ograniczone środki finansowe, więc po prostu nie stać ich na bardziej komfortowe mieszkanie. Jednak ich styl życia i młodzieńczy optymizm pozwalają znaleźć pozytywne strony tej sytuacji.

Jedna z mieszkanek wyznała, że nie znosi sprzątania, więc taka mała przestrzeń jest dla niej idealna. Nie musi poświęcać wiele czasu na utrzymanie porządku w swoim mieszkaniu, a dodatkowo taka przestrzeń życiowa pozbywa możliwości kupowania niepotrzebnych rzeczy.

Source: youtube.com

Młodzi ludzie wykazują się wielką pomysłowością i potrafią nie tylko poradzić sobie w ciasnym pomieszczeniu, ale nawet stworzyć w niej przytulną atmosferę. W końcu zgadzają się, że w ich wieku głównym wymogiem dotyczącym mieszkania jest możliwość spania i zmiany ubrania.

Główne zdjęcie: lemurov.net