Szczęścia dla zwierzaka

Czasami zdarza się, że nawet pies rasowy staje się niechciany. Ten 6-miesięczny york został podarowany rodzinie, która jednak nie była gotowa na posiadanie zwierzęcia i oddała go starszej matce mieszkającej w swoim domu. Szczeniak był bardzo aktywny, przewracał wszystko do góry nogami i lubił załatwiać się na dywanie. Właścicielka nie wytrzymała tego bałaganu i zostawiła szczeniaka w przedpokoju. Maluch się tam nudził, nikt nie chciał się z nim bawić. Zrobiło jej się żal szczeniaka i oddała go do schroniska.

Zwierzęta z rodowodem są zabierane natychmiast po zamieszczeniu ogłoszenia w Internecie. Nigdy nie wiadomo jednak, jacy właściciele znajdą się dla tak uroczego szczeniaka, a pracownicy schroniska chcieliby, aby maluch zamieszkał z dobrymi, a najlepiej godnymi zaufania ludźmi.

foto: mimimetr.me

Pewna para wzięła już psa z tego schroniska. Było to około siedmiu lat temu. Teraz para zapragnęła kolejnego zwierzaka. Zaoferowano im możliwość adopcji właśnie tego uroczego yorka. Kiedy mąż i żona przyjechali zobaczyć szczeniaka, od razu się w nim zakochali. Cała trójka razem pojechała do domu. Postanowili nazwać szczeniaka Umką.

foto: mimimetr.me

Dzieci również polubiły nowego członka rodziny, ale starszy zwierzak o imieniu Maluch nie był zadowolony z nowego współlokatora. Szczeniak zajął ulubione miejsce Malucha na kanapie, przywłaszczył sobie legowisko i zaczął bawić się jego zabawkami.

foto: mimimetr.me

Przez kilka dni york biegał wszędzie po domu, robiąc bałagan i rozrzucając rzeczy, które znajdowały się na jego drodze. Szczeniak potrzebował około dwóch miesięcy, aby zaprzyjaźnić się z Maluchem i przyzwyczaić się do wychodzenia na dwór w celu załatwiania swoich potrzeb. Teraz jednak psy się zaprzyjaźniły, jedzą razem, bawią się, śpią obok siebie i uwielbiają razem spacerować.

Główne zdjęcie: mimimetr.me