Sarah Kelly jest działaczką na rzecz praw zwierząt z Greensboro w Karolinie Północnej, która od dawna poświęca swoje życie pomocy zwierzętom i ich właścicielom.

Założyła organizację Murphy's Law Animal Rescue, która nie tylko udziela schronienia naszym małym braciom, ale także pomaga odnaleźć zaginione zwierzęta. Niedawno dołączył do nich mały kotek o imieniu Harvey, który miał szczęście, że został znaleziony i otrzymał drugą szansę na życie. Poznajmy razem tę wzruszającą historię.

Dwa miesiące temu Sarah otrzymała telefon z prośbą o przyjazd po niedawno urodzonego kociaka. Mieszkając na przedmieściach, kobieta usłyszała dziwne dźwięki w swoim ogrodzie i poczuła się w obowiązku pomóc, myśląc że pomaga ptaku, który został ranny. Jednak po krótkim poszukiwaniu wśród drzew znalazła źródło dźwięku. Tę smutne dźwięki robił mały, wygłodzony, ślepy kociak.

Przynajmniej tak to wyglądało, gdy go złapała. Jak taki dźwięk mógł wydobyć się z takiego maleństwa? Sarah była zaskoczona. Ten mały, słaby kociak, mógł zdobyć sławę jako śpiewak operowy, dlatego kobieta usłyszała go będąc w domu.

Source: youtube.com

W schronisku okazało się, że kotek, któremu nadano imię Harvey (pełne imię Harvest), nie był całkowicie ślepy. Miał stan zapalny spowodowany infekcją, ale po kilku dniach troskliwej opieki już poczuł się lepiej. Wychudzone maleństwo umieszczono na jakiś czas w inkubatorze w komfortowej temperaturze.

Szybko przyzwyczaił się do nowego otoczenia i przypominał o sobie, zwłaszcza przed karmieniem. Kiedy do pokoju z kociętami wchodził personel z jedzeniem, nasz bohater natychmiast pokazywał całą siłę i moc swoich płuc. Dzięki doskonałemu apetytowi i wytrwałości, po dwóch tygodniach kociak już był dobrze odżywiony.

foto: laykni.com

Charakter Harveya jest taki sam jak jego głos. Kociak jest aktywny, ciekawski, a według miłośników zwierząt jest bardzo „gadatliwym” i towarzyskim.

Jego przyjaciele okazują radość, gdy spotykają Sarah, ocierając się o jej rękę, ale Harvey wydaje radosny, głośny dźwięk przypominający syrenę, gdy spotyka mamę. Ani Sarah, ani jej koleżanki nie mogą zignorować tak wymagającego i głośnego zwierzaka.

foto: laykni.com

Ostatnio w życiu naszego bohatera zaszła zmiana. Rodzina poszukująca zwierzaka zobaczyła jego zdjęcie na stronie Murphy's Law Animal Rescue. Przyjechali, żeby poznać malucha, który im się spodobał, a kilka dni później, po załatwieniu formalności, Harvest pojechał do swojego nowego domu. Mamy nadzieję, że będzie on jednym z najmilszych i najważniejszych prezentów świątecznych dla swoich przyszłych właścicieli.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com