„Lubię wstawać od stołu, kiedy naczynia jeszcze są postawione na nim.”

Być może przyjdzie czas, kiedy każdy z nas zda sobie sprawę, że nadszedł już odpowiedni moment by wyjść z tego z twarzą. Najlepiej jest to zrobić w porę. Ale jak zrozumieć, kiedy przychodzi właściwy czas?

Alain Delon ma na ten temat trafny, a nawet genialny cytat:

„Lubię wstawać od stołu, kiedy naczynia jeszcze są postawione na nim.”

W porę - nie za wcześnie, nie za szybko. Ale też nie tak późno, gdy nie ma po co zostawać, a nawet jest to upokarzające.

Wyjdź z twarzą, gdy sytuacja jest oczywista

Kiedy rozumiesz, jak sprawy się mają. Gdy nie ma żadnych wątpliwości co do zrozumienia.

Co dana osoba uważa na Twój temat. Co potrafi dla Ciebie zrobić, a czego nie.

Po zgromadzeniu wystarczającej ilości informacji.

Wyjdź z twarzą, gdy pozycja danej osoby jest jednoznaczna

Taka osoba wyraźnie powiedziała ci, co do ciebie czuje i jakie ma wobec ciebie plany.

Nierzadko zdarza się, że mówi się nam wprost bardzo przykre rzeczy. Staramy się jednak znaleźć w nich pozytywne przesłanie. Szukamy czegoś, w czym moglibyśmy zakotwiczyć naszą nadzieję.

Wyjdź z twarzą, gdy nie ma nic wspólnego z daną osobą

Nie ma nic wspólnego. Nie ma wspólnej przyszłości.

I nie ma znaczenia, jak bardzo dana osoba to rozumie. Jeśli jest to już dla Ciebie jasne. Jeśli swoimi działaniami lub zaniechaniami pokazała już bardzo dużo.

Wyjdź z twarzą, zanim zostaniesz niegrzecznie poproszony o wyjście

Wszystko zostało zjedzone, obiad lub kolacja dobiegły końca. Zaraz zaczną zabierać naczynia, wycierać okruchy. Może zwrócą się do Ciebie wprost: „nie ociągaj się”. Może będą kaszleć i sapać, zerkając w stronę drzwi.

Jeśli jest to już dla Ciebie jasne. Jeśli zrobiłeś wszystko, co uważasz, że powinieneś zrobić, aby utrzymać ten związek, to miejsce, a mimo to nie ma żadnych rezultatów... Nadszedł czas, aby ruszyć dalej.

Podziękuj gospodarzowi lub gospodyni i wyjdź z twarzą. Jaki jest sens czekania na cokolwiek? Jaki jest sens „przesiadywania”? Idź tam, gdzie jesteś potrzebny i mile widziany.

Główne zdjęcie: cluber.com.ua