Zazwyczaj, gdy wychodzę na spacer z psem, wszystko przebiega pomyślnie. Oddycham świeżym powietrzem, rozmyślam o życiu lub słucham muzyki w słuchawkach.

Od czasu do czasu mój pies wyczuwa jakiś zapach, który go interesuje, i ucieka do lasu.

Zazwyczaj nie zwracam na to uwagi, ale czasami jestem ciekaw, co zainteresowało mojego psa...

Kiedy Jim Passmore z Oklahomy był na spacerze ze swoimi psami, zauważył, że jego pupile podejrzanie kręcą się nad pobliskim strumieniem.

Na początku Jim myślał, że znaleźli przy brzegu ogromnego bobra, ale okazało się, że to coś innego.

Ponieważ w okolicy jest sporo bobrów, myślał, że natknął się na jednego z nich.

Jednak po bliższym przyjrzeniu się Jim zorientował się, że był to stary pies, który utknął w wodzie niedaleko brzegu. Mężczyzna wezwał policję i wspólnie wyciągnęli zdesperowane zwierzę.

foto: medmafia.ru

Pies, któremu później nadano imię Teddy, miał sporą nadwagę. Jak podaje policja, w wyniku tego nieszczęsny 8-letni pies nie był w stanie podnieść się na łapy.

Wiek i nadwaga Teddy'ego uniemożliwiły mu wydostanie się z wody.

Na szczęście ludziom udało się wyciągnąć Teddy'ego, po czym zabrali go do kliniki weterynaryjnej „Alta Vista”, by zwierzę zostało zbadane.

foto: medmafia.ru

Niespodziewanie, życie Teddy'ego trzeba było ratować po raz kolejny.

Po tym, jak Teddy wyzdrowiał, klinika weterynaryjna postanowiła go uśpić, ponieważ nie było miejsca, aby go zatrzymać. Leżał w klatce, czekając na swoją śmierć.

Na szczęście pracownicy „Oklahoma Alliance for Animals” szybko przygarnęli Teddy'ego.

Teddy był nieśmiały i bał się ludzi, ale pracownicy schroniska wierzyli, że uda im się znaleźć dla niego dom i kochających właścicieli.

Ale nikt nie chciał zabrać do siebie Teddy'ego. Nic nie było wiadomo o jego poprzednim właścicielu. Zamiast dorosłego psa ludzie zwykle woleli wziąć szczeniaka lub młodego psa.

Na szczęście w życiu Teddy'ego pojawił się mężczyzna o imieniu Jessie. Opiekował się psem w klinice weterynaryjnej „Alta Vista” i był jedną z niewielu osób, którym Teddy ufał.

foto: medmafia.ru

Patrząc na profil mężczyzny na Facebooku, można śmiało powiedzieć, że Teddy jest szczęśliwy mieszkając na farmie Jessie, razem z kilkoma innymi psami.

Jest karmiony, o niego dbają i kochają całym sercem. Czyż to nie jest wspaniałe?

Główne zdjęcie: medmafia.ru