Jaka to różnica kto jest silniejszy, kto jest mądrzejszy, kto jest piękniejszy, kto jest bogatszy? W końcu liczy się tylko to, czy jesteś szczęśliwą osobą, czy nie.

Osho jest hinduskim guru i mistykiem. Na świecie znany jest bardziej jako Bhagwan Sree Rajneesh. Opublikowano ponad 600 książek w 30 językach.

Oto 10 najważniejszych wskazówek Osho, które zostały wybrane z jego książek:

Ludzie traktują wszystko tak poważnie, że staje się to dla nich ciężarem. Naucz się więcej śmiać. Dla mnie śmiech jest tak samo święty jak modlitwa.

Każde działanie prowadzi do natychmiastowego rezultatu. Wystarczy być czujnym i obserwować. Osoba dojrzała to taka, która wie, co jest dla niej dobre, a co złe. Dzięki temu, że dokonała tego sama, ma ogromną przewagę: nawet jeśli cały świat powie coś innego, dla tej osoby nic się nie zmieni. Ma własne doświadczenie, z którego może korzystać, i to wystarczy.

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Nigdy nie pytaj nikogo, co jest dobre, a co złe. Życie jest eksperymentem, w którym trzeba się dowiedzieć, co jest dobre, a co złe. Czasami możesz zrobić coś źle, ale będzie to dla Ciebie doświadczeniem, z którego odniesiesz ogromne korzyści.

Są chwile, kiedy Bóg przychodzi i puka do twoich drzwi. Właśnie to jest miłość - Bóg pukający do twoich drzwi. Przez kobietę, mężczyznę, dziecko, miłość, kwiat, zachód lub wschód słońca... Może się to wydarzyć na milion różnych sposobów.

Pragnienie bycia niezwykłym jest najbardziej powszechnym pragnieniem. Relaks i bycie zwyczajnym to coś naprawdę niezwykłego.

Życie jest tajemnicą. Nie da się tego przewidzieć. Ale jest wielu ludzi, którzy chcieliby żyć w sposób przewidywalny, bo wtedy nie byłoby strachu. Wszystko byłoby pewne, nie byłoby wątpliwości co do niczego.

Najpierw posłuchaj siebie. Po pierwsze, zacznij się dobrze bawić. Ciesz się tak bardzo, że nie będziesz się już przejmować tym, czy ktoś do Ciebie przyjdzie, czy nie. Jeśli nikt nie zapuka do Twoich drzwi, to nic nie szkodzi - nic nie tracisz. Nie oczekujesz, że ktoś zapuka do Twoich drzwi. Jesteś w domu. Jeśli ktoś przyjdzie do Ciebie - dobrze, wspaniale. Jeśli nikt do Ciebie nie przyjdzie, to też dobrze. Wtedy możesz rozpocząć związek z inną osobą. Teraz możesz to robić jako pan, a nie jako niewolnik, jako cesarz, a nie jako żebrak.

Jeśli jesteś bogaty, nie myśl o tym; jeśli jesteś biedny, nie traktuj poważnie swojego ubóstwa. Jeśli będziesz potrafił żyć w pokoju, pamiętając, że świat to tylko przedstawienie, będziesz wolny, nie zostaniesz dotknięty cierpieniem. Cierpienie jest wynikiem poważnego traktowania życia. Zacznij traktować życie jako grę. Zacznij się cieszyć.

Odwaga to podążanie w nieznane, bez względu na wszelkie obawy. Odwaga to nie brak strachu. Nieustraszoność pojawia się wtedy, gdy stajesz się odważniejszy. Na samym początku różnica między tchórzem a śmiałkiem nie jest tak wielka. Jedyna różnica polega na tym, że tchórz słucha swoich lęków i podąża za nimi, podczas gdy śmiałek odkłada je na bok i idzie dalej. Śmiałek wyrusza w nieznane, nie zważając na swoje lęki.

Zmieniasz się w każdej chwili. Jesteś jak rzeka. Dziś płynie w tym samym kierunku. Jutro popłynie w innym kierunku. Nigdy nie widziałem dwa razy tej samej twarzy. Wszystko się zmienia. Nic nie stoi w miejscu. Ale potrzeba bardzo bystrego oka, aby to dostrzec. W przeciwnym razie opadnie kurz i wszystko się zestarzeje; wydaje się, że wszystko już się wydarzyło.

Słuchaj świadomie. Obudź się. Gdy czujesz się znudzony, daj sobie porządnego kopa. Sobie, a nie innym. Otwórz oczy. Obudź się. Posłuchaj jeszcze raz.

Główne zdjęcie: lifedeeper.ru