Kiedy należy milczeć, a kiedy jasno wyrażać swoje myśli, przypuszczenia i uczucia.

FUNKCJA NR 1 - „NALEŻY WIEDZIEĆ, KIEDY TRZYMAĆ JĘZYK NA ZĘBAMI".

Kobieta jest bardzo zmienną osobą, słabo panującą nad emocjami i jeszcze gorzej nad językiem. Drogie kobiety, ile razy w ciągu dnia myślałyście: „KTO MNIE KAZAŁ, ŻEBY TO MÓWIĆ?” lub „ CZY NIE MOGŁAM PRZEMILCZEĆ?”. Jak często zdarza ci się słyszeć, że ludzie tak do ciebie mówią?

Niestety, nieumiejętność trzymania języka za zębami jest często przyczyną konfliktów. Nie oznacza to, że trzeba zawsze milczeć. Trzeba jednak nauczyć się milczeć. Pojawia się pytanie, kiedy należy milczeć, a kiedy jasno wyrażać swoje myśli, przypuszczenia i uczucia?

Wprowadź zasadę, że zanim coś powiesz, odpowiedz sobie na pytanie: „JAK TO, CO CHCĘ POWIEDZIEĆ, WPŁYNIE NA TĘ OSOBĘ I NA NASZĄ RELACJĘ Z NIĄ? CZY TO PRZYNIESIE JAKĄŚ KORZYŚĆ?”. Możesz też zadać sobie pytanie, czy dana osoba poradzi sobie bez Twojego komentarza lub rady?

Czy masz palące pragnienie, aby udzielić mężczyźnie rady? Powtarzaj sobie: „BEZ MOJEJ RADY RADZIŁ SOBIE PRZEZ CAŁE ŻYCIE, WIĘC PORADZI SOBIE I TERAZ, JEST MOIM MĘŻCZYZNĄ, CO OZNACZA, ŻE WIE WSZYSTKO I PORADZI SOBIE, BO JA W NIEGO WIERZĘ!”. W przeciwnym razie możesz być potraktowana w niezbyt uprzejmy sposób, a w najgorszym razie zamienisz mężczyznę w osobę, która nie chce nic robić.

FUNKCJA NR 2 - „UŚMIECH”.

Kobiety, proszę się UŚMIECHAĆ. Szczególnie dotyczy to osób, które nie są w związku. Dziewczyny, kto będzie chciał Was poznać, gdy przez 90% czasu macie minę, jakbyście liczyły ofiary represji stalinowskich? Mężczyźni boją się podejść kiedy macie taki wyraz twarzy. Nie wierzycie? Przyjrzyj się innym kobietom w korkach, w środkach transportu, w metrze czy w kawiarniach, kiedy są same - zobaczysz wtedy jak źle jest w naszych szerokościach geograficznych z uśmiechem.

Dla tych, którzy są teraz w związku, niezwykle ważne jest, aby nauczyć się zawsze uśmiechać podczas spotkań z ukochaną osobą. Spotykanie się w szlafroku i z kwaśną miną jest zabronione! Pokaż, że cieszysz się widząc swojego partnera, że go kochasz. Nie uwierzysz, ale jest to szalenie przyjemne.

FUNKCJA NR 3 - „CHWALENIE I MÓWIENIE KOMPLEMENTÓW”.

Mężczyźni powinni być często chwaleni! I nie tylko mężczyźni, wszyscy powinni być chwaleni. Ale nie za byle co, tylko za to, co zrobiłeś, w co włożyłeś swoją energię. Pamiętaj, że jeśli pochwalisz go za piękne ciało, będzie spędzał więcej czasu na siłowni, jeśli pochwalisz go za dbanie o ciebie, za prezenty, za pomoc i zapewnienie rodzinie bezpieczeństwa finansowego, będzie wkładał w to więcej wysiłku.

Reguła jest prosta: chwal za to, co chcesz wzmocnić. Mów mężczyźnie: „DZIĘKUJĘ, DOCENIAM TO, CO DLA MNIE ROBISZ” tak często, jak to możliwe, a będziesz zaskoczona, jak on rozkwitnie. Ponieważ energia wdzięczności kobiety dla mężczyzny jest jak benzyna dla samochodu – tankuj najlepszym!

Główne zdjęcie: storyfox.ru