Wielu sprzedawców, chcąc sprzedać mięso złej jakości, ucieka się do różnych sztuczek. Do mięsa dodaje się sos sojowy, barwi się go itp. Jest to tak skuteczny sposób, że trudno jest odróżnić dobre mięso od „podróbki”.

Przed Sylwestrem wybrałam się na targ, aby kupić mięso na świąteczną kolację. Stojąc w kolejce, zastanawiałam się, jak mogę sprawdzić, czy mięso jest dobre, ponieważ wszystkie kawałki wyglądały tak samo dobrze. Kobiety stojące przede mną próbowały to stwierdzić wzrokowo: oglądały ze wszystkich stron, sprawdzając, czy nie jest zbyt jasny kolor. Jednak mężczyzna przede mną nie zwrócił najmniejszej uwagi na to zamieszanie i po prostu czekał na swoją kolej. Wyglądało to tak, jakby znał jakąś sekretną metodę.

Wkrótce nadeszła jego kolej. Wtedy zrozumiałam, że zamierza sprawdzić, czy w mięsie nie ma „dodatkowych” substancji, które mogły zostać do niego wprowadzone. Zaintrygowało mnie to i postanowiłam nauczyć się od niego tej przydatnej umiejętności.

Mężczyzna był z pochodzenia gruzinem.

Sposobem na sprawdzenie tego było wzięcie małego kawałka mięsa, o wielkości 1-2 cm. Należy przebić go wykałaczką i położyć na kawałku folii.

foto: cooku.ru

Następnie mięso należy podpalić.

foto: cooku.ru

Mięso dobrej jakości zapali się w ciągu 15 sekund i będzie miało przyjemny zapach przypominający szaszłyk. Z drugiej strony, mięso z dodatkiem chemii będzie miało nieprzyjemny, syntetyczny zapach. „Sztuczne” mięso będzie miało ciemny sok, a na powierzchni mogą pojawiać się bąbelki i piana.

foto: cooku.ru

Metoda ta jest odpowiednia do sprawdzania wszystkich rodzajów mięsa: wołowiny, jagnięciny, wieprzowiny itp.

Wszyscy ludzie powinni poznać tę prostą i skuteczną metodę, ponieważ zdrowie człowieka zależy od spożywania żywności dobrej jakości. Opowiedz o tym swoim krewnym i przyjaciołom. Zawsze należy poprosić sprzedawcę o kawałek mięsa do sprawdzenia. Osoba, która sprzedaje dobre mięso, nigdy nie odmówi, ale brak zgody sprzedawcy jest niepokojącym sygnałem, który powinien skłonić cię do rezygnacji z zakupu.

Główne zdjęcie: cooku.ru