Małżonkowie coraz częściej znajdują się w centrum zainteresowania. Mimo krytyki ze strony otoczenia, para nadal występuje publicznie i pokazuje wszystkim, jak bardzo jest szczęśliwa. Postanowiliśmy przypomnieć najgłośniejsze wydarzenia z życia pary królewskiej, która łamała protokół i zasady.

Zawarcie małżeństwa

Elżbieta II podobno nie od razu zaakceptowała wybór swojego wnuka. Meghan jest Amerykanką, mulatką i nie pochodzi ze szlacheckiego rodu, podczas gdy monarchia od wieków wybierała na małżonków równych sobie. Źródła zbliżone do dworu powiedziały, że Elżbieta II pobłogosławiła zakochanych dopiero wtedy, gdy Harry zagroził, że zrzeknie się wszystkich tytułów dla ukochanej. Jak można po tym nie wierzyć w prawdziwą miłość?

Meghan wygłosiła przemówienie weselne zamiast swojego męża

Na ślubie księcia i księżniczki też nie wszystko poszło zgodnie z protokołem. Zazwyczaj to pan młody wygłasza przemówienie z podziękowaniami, ale Harry oddał to prawo Meghan. Ten krok był zaplanowany: przyszła księżna przygotowała się z wyprzedzeniem i podziękowała publiczności za to, że mogli dzielić z nimi jeden z najszczęśliwszych dni w ich życiu.

Publiczne okazywanie uczuć

Inną ważną zasadą w rodzinie królewskiej jest to, że jej członkowie nie mogą publicznie okazywać sobie uczuć. Zabronione jest trzymanie się za ręce, całowanie i okazywanie sobie uczuć w jakikolwiek sposób.

Meghan uważa jednak, że zasady te są zbyt konserwatywne i regularnie je łamie.

Na przykład zeszłego lata, po kolejnym meczu polo, Meghan i Harry pocałowali się na oczach tłumu. Zdjęcia obiegły media, a książęta zostali oskarżeni o sprośne zachowanie.

Korzystanie z mediów społecznościowych

Rodzina królewska ma surowy zakaz korzystania z mediów społecznościowych. Ale książę i księżniczka wydają się nie zwracać na to uwagi. Mają oficjalne konto na Instagramie, gdzie dzielą się szczegółami ze swojego życia. Meghan jest też czasami fotografowana z telefonem w ręku, mimo że ma zakaz pokazywania się publicznie ze smartfonem.

Robienie zdjęć i przytulanie się do fanów

Meghan i Harry mają surowy zakaz okazywania uczuć nie tylko sobie nawzajem, ale także osobom z ich otoczenia. Nie wolno im zbyt ciepło witać się z nieznajomymi, całować ich i przytulać, ani robić sobie z nimi zdjęć. Czasami jednak książęta robią wyjątki. Pewnego razu, na przykład, Harry pozwolił się pocałować starszej fance i zrobił sobie z nią zdjęcie. Królowa nie była zadowolona z jego zachowania.

Chodzenie boso po plaży w Sydney

Oprócz systematycznego łamania dress code'u, Meghan podczas podróży z mężem do Australii zaniedbała jeszcze jedną ważną zasadę. Protokół nakazuje, by członkowie rodziny królewskiej nie chodzili na bosaka lub obnażali swoje nogi w miejscach publicznych. Jednak w Internecie można znaleźć mnóstwo zdjęć, na których książę i księżna Sussex spacerują bez butów po plaży w Sydney.

Nieodpowiednio pogratulowali księciu George'owi

W 2019 roku Harry i Meghan zostali skarceni za niewłaściwe zwracanie się do księcia George'a. Sedno konfliktu jest następujące: para postanowiła złożyć bratankowi życzenia urodzinowe i zostawiła w komentarzach pod jego zdjęciami wiadomość: „Wszystkiego najlepszego! Życzymy Ci wyjątkowego dnia i dużo miłości”.

Nie wszyscy jednak docenili ten wzruszający gest: wielu zarzucało książętom, że niewłaściwie zwracają się do księcia George'a.

Podobno nawet w nieoficjalnym pozdrowieniu należało zawrzeć wszystkie tytuły chłopca, ponieważ w przyszłości może on zostać królem Anglii. Wiele słów krytyki skierowanych było pod adresem Meghan. Zarzucano jej ignorancję i lekceważenie królewskich tradycji.

Główne zdjęcie: google.com