O czym należałoby przemilczeć, aby nie stracić energii i nie zaszkodzić własnym marzeniom i planom?

Na Wschodzie uczą człowieka wielu mądrych rzeczy. Zgodnie z mądrością Wschodu w pewnych sytuacjach należy umieć zachować milczenie. Oto 7 ważnych momentów, w których trzeba trzymać język za zębami, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Zdarza się to tak często, że sami wyrządzamy sobie krzywdę. Dzieje się tak, gdy jesteśmy wciągane do rozmowy, gdy poruszane są nieodpowiednie tematy i gdy mówimy zbyt wiele niepotrzebnych rzeczy. Nie na darmo mówi się, że „milczenie jest złotem”. Co zatem należy przemilczeć, aby nie stracić energii i nie zaszkodzić własnym marzeniom i planom? Pomocna może być mądrość Wschodu.

Mądre zasady

Nigdy nie powtarzaj tego, co słyszałeś

Plotkowanie jest niemoralnym zachowaniem.

Jeśli coś usłyszysz, zachowaj to dla siebie. Trzymaj gębę na kłódkę.

Nie przechwalaj się swoimi osiągnięciami duchowymi

Wszystkie twoje duchowe osiągnięcia - mądrość, energia i harmonia - należą tylko do ciebie. Można podzielić się tym z innymi tylko w jednym przypadku - gdy ktoś potrzebuje pomocy duchowej.

Zachowaj swoje wady dla siebie

Nie ma potrzeby obwiniać się za swoje wady. Świadczy to tylko o Twojej słabości i niskim poczuciu własnej wartości. Ponadto obniżysz swój poziom energii duchowej.

Nie rozmawiaj o relacjach

Nie jest dobrym pomysłem rozmawianie o jakichkolwiek relacjach - przyjaźni, miłości czy relacjach biznesowych. Wśród twoich słuchaczy mogą być ludzie zazdrośni lub źli, którzy mogą ci zazdrościć lub życzyć ci źle.

Nie mów o swoich planach na przyszłość

Jeśli chcesz, aby Twoje plany na pewno się spełniły, nie wypowiadaj ich zbyt często. Osłabia to twoją moc, twoje zamiary. Plany mogą na zawsze pozostać niezrealizowane.

Nie chwal się swoimi zwycięstwami

Nie pozwól sobie na to, by stać się zarozumiałym i aroganckim. Pamiętaj, że sukces jest czymś przejściowym. Jutro szczęście może się od ciebie odwrócić.

Nie chwal się swoimi dobrymi uczynkami

Świadomość, że odniosłeś sukces, może być dobra dla Twojej duszy. Nie należy jednak głośno o tym mówić na każdym kroku. Wszystkie dobre uczynki zostaną z czasem nagrodzone. Ciesz się satysfakcją z tego, że udało Ci się komuś pomóc.

Jest to przydatna zasada, której należy przestrzegać, jeśli chce się oszczędzać energię i nie marnować jej. Pamiętaj - inteligentna osoba zawsze myśli, zanim coś powie.

Główne zdjęcie: storyfox.ru