Mały rudy piesek krążył wokół ciężarnej owczarki, która została potrącona przez samochód. Pies pilnował przyszłej matki i próbował szukać pomocy, ale kierowcy przejeżdżających samochodów zwyczajnie ignorowali zwierzęta.

Ruch na trasie był intensywny i dziesiątki samochodów mijały zwierzęta, ale nikt nie zwracał uwagi na ciężarną sukę, która potrzebowała pomocy. Piesek nie zostawiał potrąconej ani na krok, jakby bał się zostawić ją samą.

foto: domuspexa.ru

Jeden z kierowców postanowił jednak się zatrzymać, ocenił sytuację i skontaktował się z ratownikami.

Ratownicy zbadali owczarkę i ocenili jej stan jako wyjątkowo poważny. Pies miał problemy z oddychaniem i szanse, że zostanie zabrany do weterynarza na czas, były minimalne.

foto: domuspexa.ru

Decydując się spróbować szczęścia, zwierzę zostało załadowane do samochodu i przewiezione do kliniki. Przez całą drogę obok owczarki stał rudy pies, który nie zostawił jej ani na krok. Nawet weterynarze byli zaskoczeni takim oddaniem zwierzęcia.

foto: domuspexa.ru

Stwierdzono, że ciężarna suczka miałapoważne złamania, ale poza tym dobrze się trzymała, a ponadto jej szczenięta nie odniosły obrażeń. W ciągu kilku dni suka urodziła 11 maleńkich dzieci.

foto: domuspexa.ru

Przez cały ten czas rudy przyjaciel nie zostawiał ją. Spoglądał bardzo podejrzliwie na każdego, kto podchodził do przyszłej mamy, z potem i do jej dzieci. Dopiero po chwili pies osłabił obronę i zaczął ufać personelowi kliniki. Dość szybko psu została dobrana dobra rodzina.

Owczarka potrzebowaał skomplikowanego leczenia, więc przez jakiś czas została w klinice. Stopniowo młoda matka stała się silniejsza, jej dzieci znalazły dom, a potem i sama matka znalazła kochającą rodzinę.

foto: domuspexa.ru

Główne zdjęcie: domuspexa.ru