Zapamiętaj to sobie!

Poznałeś nową osobę i nie potrafisz na pierwszy rzut oka ocenić poziom jej inteligencji?

Oto zestaw oznak, dzięki którym dowiesz się, czy dana osoba jest warta Twojej uwagi, czy jest głupia. Rozmowa z niezbyt inteligentną osobą prędzej czy później zacznie Cię męczyć; lepiej jak najszybciej wyeliminować ten problem.

1. Brak poczucia humoru nie jest cechą charakterystyczną, jest jedną z oznak niedojrzałości emocjonalnej.

Przypomnij sobie najlepszy kawał i opowiedz go osobie, z którą rozmawiasz. Reakcja rozmówcy będzie mówiła sama za siebie. Głupi człowiek nie ma poczucia humoru, nie potrafi odróżnić ironii od sarkazmu.

2. Próby zwrócenia na siebie uwagi, zbyt głośne wypowiedzi to także oznaki niezbyt wysokiego poziomu inteligencji.

Nie należy tego mylić z osobami, które mają wrodzoną charyzmę. Osoby należące do drugiego typu zazwyczaj nie męczą ludzi, a wręcz przeciwnie - sprawiają, że komunikacja staje się łatwiejsza. Przedstawiciele należące do pierwszego typu nawet wyglądają raczej głupio, niż zabawnie.

3. Niezdolność do nawiązania dialogu.

Nie chodzi o ludzi, którzy są zamknięci w sobie. Chodzi o tych, którzy nie dają dojść do głosu. Jeśli osoba, z którą rozmawiasz, często Ci przerywa, dąży do monologu zamiast dialogu dwustronnego, ciągle mówi o sobie, jakby dla podkreślenia własnego ego, to jest nie tylko źle wychowana, ale też najprawdopodobniej głupia. Mądrzy ludzie budują komunikację na wzajemnym szacunku.

4. Głupcy nie mają wątpliwości.

Ludzie zbyt pewni siebie są pozbawieni inteligencji. Wątpliwości co do siebie, swoich talentów, wyglądu, umiejętności, słuszności swoich decyzji - to jest charakterystyczne dla mądrych ludzi. Głupcy są mądrzejsi i we wszystkim lepsi od innych a priori. Oni tak uważają!

5. Głupcy nie potrafią zrozumieć drugiej osoby.

Nie odnoszą wrażenia, że sytuacja jest niezręczna, że osoba, z którą rozmawiają, nie ma nastroju do rozmowy. Zazwyczaj są to osoby, które nie dbają o to, czy ktoś ich słucha, czy nie. Najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebują, jest to, by ciągle mówić.

6. Głupi ludzie zachowują się w zupełnie inny sposób.

Nie dostrzegają „złotego środka”. Dla nich istnieją tylko dwie skrajnie różne postawy: „tak” lub „nie”, „dobry” lub „zły”, „czarny” lub „biały”. To właśnie z powodu tej cechy kiepsko oceniają ludzi.

Nie potrafią wczuć się w sytuację i udzielić rady, ponieważ nie rozumieją jej znaczenia i kontekstu. Są zbyt prostolinijne, brakuje ludzkiego myślenia, opartego nie na zasadach, ale na pragnieniach duszy.

Główne zdjęcie: storyfox.ru