Nagranie wideo, na którym dorosła lwica rzuca się w ramiona mężczyzny, jest bardzo popularne w Internecie. Filmik uzyskał 3,6 mln polubień. Uczestnikami są Valentin Grüener i Sirga.

Source: youtube.com

Życie lwicy zaczęło się od smutnego wydarzenia - została porzucona przez matkę.

Mężczyzna odradza jednak powtórzenie tego niebezpiecznego wyczynu, ponieważ jego podopieczna jest prawdziwym drapieżnikiem i tylko on wie, jak nad nią zapanować. Gdyby ten „wyczyn” został powtórzony w przypadku innego dzikiego zwierzęcia, mogłoby to mieć tragiczne konsekwencje.

Imponujące jest, gdy zwierzę wyskakuje ze swojej zagrody i biegnie w kierunku człowieka, jakby nieświadome, że nie jest już małym zwierzątkiem. Stojąc na tylnych łapach, Sirga przewyższa człowieka wzrostem. Rzuca go na ziemię, a mężczyzna i zwierzę bawią się razem, co widać na zdjęciach i filmikach zamieszczanych przez mężczyznę w Internecie, pokazujących miłość i przywiązanie.

Uważa się, że tylko psy mogą tak bardzo kochać ludzi. Ale nawet olbrzymi kot, który - podobnie jak jego mniejsi krewni - ma być zdany tylko na siebie, podobno rzadko rozumie swoje życie bez udziału człowieka.

Jako działacz na rzecz ochrony przyrody w Botswanie pomógł wielu zwierzętom i został przybranym ojcem dla Sirgi. Gdy kociak miał 10 dni, został porzucony przez matkę. Nie chciała karmić swoich młodych, więc dwa z nich zginęły i została tylko Sirga. Valentin uratował lwiątko, któremu groziła śmierć bez pożywienia. Przygarnął i dbał o nią. Od tamtej pory ta dwójka jest nierozłączna. Valentin zabiera ją na spacery, bawi się z nią, pływa, a nawet uczy ją polować. Potrafi już łapać, zabijać i jeść antylopy, ale nie wypuszczają jej na wolność. Nie jest w stanie przeżyć bez pomocy człowieka.

Lwica kocha tylko tego, kto ją uratował, ale toleruje również innych. Jeden z najbliższych przyjaciół Valentine'a, Mikel, jest bliskim przyjacielem Sirgi. Określa ją nawet mianem siostry: zachowanie lwicy wobec dwóch chłopców przypomina zachowanie młodej, dumnej kotki, która zawsze „denerwuje” swoich braci. W jej oczach widać bezgraniczną lojalność.

Główne zdjęcie: laykni.com