Kotka o imieniu Vali została oddana do schroniska, ponieważ jej starsza właścicielka nie mogła się nią opiekować. Mimo że kotka w swoim 10-letnim życiu nigdy nie była w schronisku, od razu zaufała wolontariuszom.

10-letnia kotka o imieniu Vali została przywieziona do schroniska w New Jersey, Stany Zjednoczone. Jej właścicielka, która już była w starszym wieku, nie mogła się nią dłużej opiekować, więc musiała oddać ją do schroniska, aby tam się nią zaopiekowano. Vali nie była przyzwyczajona do tego środowiska, ale mimo to od razu zaufała wolontariuszom.

foto: petpop.cc

Pracownicy stwierdzili, że kotka jest zdrowa - z wyjątkiem niewielkiego problemu z zębami, który powodował nieprawidłowy zgryz. Szybko znaleziono dla niej nowy dom tymczasowy. Vali okazała się bardzo czułą i wdzięczną kotką. Chciała spędzać jak najwięcej czasu w towarzystwie ludzi.

foto: petpop.cc

Zaczęli szukać nowych właścicieli dla Vali, a opiekunowie byli pewni, że znalezienie rodziny dla tak słodkiego i miłego stworzenia nie będzie trudne. Jednak poszukiwania przedłużały się. Minęło pół roku, a nikt nie chciał jej przygarnąć, mimo wielu zdjęć i różnych postów, które pracownicy pisali.

foto: petpop.cc

Ale Vali nie traciła nadziei - nadal cieszyła się życiem i codziennie dziękowała swoim opiekunom głośnym mruczeniem i czułością. Zaprzyjaźniła się nawet z innymi psami i kotami w domu tymczasowym. Opiekunowie postanowili zrobić coś więcej, aby znaleźć właścicieli dla Vali - i zdecydowali się przenieść ją do woliery w schronisku, gdzie przebywają zwierzęta pilnie szukające domu. Tam ma większe szanse na znalezienie właścicieli.

foto: petpop.cc

Na początku Vali była spokojna, gdy znalazła się w schronisku. Codziennie przychodzą tu dziesiątki ludzi szukających zwierzaka, więc po pewnym czasie kotka wymyśliła sposób na przyciągnięcie uwagi. Za każdym razem, gdy ktoś wchodzi do schroniska, zaczyna aktywnie drapać w szybę, jak gdyby chciała powiedzieć: „Zwróć na mnie uwagę!”.

foto: petpop.cc

Vali jest przyjazna i miła dla wszystkich, których spotyka, a pracownicy są pewni, że wkrótce to urocze stworzenie znajdzie najlepszy dom. Bądź szczęśliwa, Vali!

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: petpop.cc