Aby ludzie przestali Ci zazdrościć i mówić o Tobie złe rzeczy, musisz przestrzegać zasady trzech „B”

Aby ludzie przestali Ci zazdrościć i mówić o Tobie złe rzeczy, musisz przestrzegać zasady trzech „B”, jak powiedział psycholog pewnemu znanemu aktorowi, który był ofiarą oszczerstw i prześladowań. Martwił się i chciał być kochany przez wszystkich. Wszystkim chciał się podobać!

Aktor okazał zainteresowanie i przygotował się do robienia notatek: magiczna zasada! Psycholog dyktował: „musisz być Biedny, Bardzo chory i Bez talentu”.

We wszystkich innych przypadkach trzeba się zmierzyć ze złośliwością i zazdrością. Nie ma żadnych wyjątków.

Nawet Matka Teresa jest besztana. Piszą o Gandhim przykre rzeczy. Zazdroszczą Nickowi Vujcicowi, który nie ma rąk ani nóg.

Jeśli coś tworzysz i zmieniasz na lepsze, będziesz krytykowany i potępiany. Ponieważ obniżasz samoocenę tych, którzy nie potrafią niczego stworzyć. Albo którzy nie chcą pracować.

Twoje osiągnięcia i dobre uczynki nie dają tym ludziom spokoju; czują się źle fizycznie, jak zauważył antropolog Lévi-Strauss.

Zaciskają pięści, szczęki i podnosi się im ciśnienie krwi. Jak to możliwe? Udało Ci się schudnąć i zacząć ćwiczyć. Więc ty jesteś lepszy, a oni gorsi?

Stworzyłeś obraz lub napisałeś wiersz - jak śmiesz? Ty jesteś lepszy, a oni gorsi?

Zakładasz rodzinę, zarabiasz pieniądze, robisz karierę - to jest nie do zniesienia. Jak upokarzający policzek w twarz.

W ten sposób osoby te postrzegają sukcesy innych ludzi, a nawet działania twórcze.

Natomiast kiedy zaczną cię krytykować, obrażać, upokarzać, będzie im o wiele łatwiej.

Dlatego najłatwiej jest stosować zasadę trzech „B” - dadzą Ci jeszcze ciasteczko i będą się dobrze czuli na Twoim tle.

Nie polecam jednak stosowania się do tej zasady - dlaczego miałoby nam zależeć na dobrym samopoczuciu zazdrosnych ludzi? Maniacy czują się też lepiej, gdy kogoś zabiją. Proszę wybaczyć ten mroczny przykład.

Trzeba więc wybrać: albo przestrzegać zasady, a wszyscy będą cię lubić i dostawać ciasteczka kwadratowe dla dzieci. Albo zmienić siebie i swoje życie na lepsze. I każdego dnia osiągać małe sukcesy. I uszczęśliwiać dobrych ludzi - warto się z nimi przyjaźnić. Z tymi, którzy cieszą się z naszego sukcesu.

Główne zdjęcie: all4soul.com