Uwielbiam, gdy w kuchni jest czysto, nie ma żadnych zacieków, mikrofalówka i kuchenka są czyste, a szuflady lśnią. To samo dotyczy ręczników kuchennych. Oczywiście często używam ręczników papierowych, ale na co dzień nie mogę się obejść bez zwykłych ręczników kuchennych.

Tak więc gdzieś w pobliżu ręcznika zdarza się rozlać herbatę, trzeba w pośpiechu wytrzeć ręce, a one były nieco tłuste. W ten czy inny sposób ręczniki robią się poplamione, co psuje wygląd i nastrój.

Ostatnio wyprałam ręczniki kuchenne w pralce, ale plamy pozostały. Nie podobało mi się to. Postanowiłam więc zastosować szybki sposób na pozbycie się plam. Aby to zrobić, potrzebujemy kilku prostych składników.

Będziemy potrzebować:

  • Szare mydło do prania;
  • Kwas cytrynowy;
  • 50 ml zimnej wody;
  • Worek celofanowy i mikrofalówka

Następnie:

1. Zwilż ręcznik i dobrze natrzyj go szarym mydłem do prania. Tak, aby pojawiła się gęsta piana.

2. Wyciśnij ręcznik, aby piana i woda nie kapały. Złóż ręcznik w kwadrat i zawiń go w mały worek celofanowy.

3. Rozcieńcz dwie łyżeczki kwasku cytrynowego w zimnej wodzie. Następnie polej tym roztworem ręcznik, dobrze go w tym namaczając.

4. Włóż worek z ręcznikiem do mikrofalówki. Nie ma potrzeby go zawiązywać. Ustaw moc na 450 i czas na 2 minuty. W tym czasie ręcznik powinien być dobrze nagrzany, tak aby nie dało się go dotknąć. Jeśli nie jest tak gorący - dodaj więcej czasu.

5. Wyciągnij gorący worek z mikrofalówki i pozostaw do ostygnięcia. W tym czasie środek przeciwko plamom będzie aktywnie działał.

6. Gdy ręcznik ostygnie, wypłucz go w bieżącej wodzie i wytrzyj mikrofalówkę, ponieważ płyn wypłynął z woreczka.

7. Po spłukaniu ręcznika wysusz go i ciesz się wspaniałym efektem.

Jeśli widzę plamy, nie liczę już na pralkę i proszek. Nie poradzą sobie z tym. Od razu biorę woreczek celofanowy oraz kwasek cytrynowy i korzystam z tego sposobu.

Do takiej czystości w kuchni dążę przede wszystkim dla siebie. Lubię być w miejscu, gdzie jest czysto. Korzystać z przedmiotów, które są czyste. Szczególnie lubię prasować takie czyste ręczniki. Ładnie pachną i cieszą oko swoją bielą i świeżością.

Główne zdjęcie: vkus-expert