Tak więc internauci mają nowego faworyta - to shar pei o imieniu Harvey. Dzieciak stał się kwintesencją wysiłków wszystkich hodowców, którzy skupili się na modzie tej rasy. Jego właścicielka Teresa Arguimbau ma bzika na punkcie tych fałd!

A więc pierwsze zadanie: znajdź psa na tym zdjęciu.

foto: laykni.com

Fakt historyczny - przodkami shar peia były psy myśliwskie i bojowe. Ale Harvey nie ma nic wspólnego z tą działalnością. Jest bardzo miły, ciepły i miękki w dotyku, przy okazji ma wyjątkową skórę nawet jak na shar peia - prawie bez sierści.

foto: laykni.com

Harvey ma dopiero 6 miesięcy.

foto: laykni.com

Jego fałdy są bardzo ładne, ale jednocześnie stanowią problem dla psa, ponieważ są bardzo wrażliwe. Na przykład, gdy szczeniak pije wodę i trochę dostaje się do fałd i stamtąd nie wypływa, jeśli matka nie wyliże je lub właścicielka nie wytrze. Również skórę w pobliżu fałd należy nawilżać kremami przynajmniej raz na dwa dni. To zabiegi sanitarne są najbardziej uciążliwe, ale Teresa uwielbia opiekować się swoim pupilem.

foto: laykni.com

Ile fałd widzisz na zdjęciu?

foto: laykni.com

Niestety Harvey ma problemy ze wzrokiem z powodu fałdów, ponieważ skóra wokół oczu nadmiernie zwisa od urodzenia, a szczenię prawie nic nie widzi. Ten problem rozwiązuje chirurgicznie weterynarz.

A to są bracia Harvey - Don i Louis.

foto: laykni.com

Teraz shar pei Harvey jest bardzo popularny na Minorce, gdzie mieszka ze swoją właścicielką i ma wielu fanów w sieciach społecznościowych.

foto: laykni.com

Pies po prostu uwielbia spacery po plaży, lubi bawić się w piasku, co dodaje kłopotów z kąpielą, ale czego nie można zrobić dla swojego ukochanego zwierzaka?

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com