Fragment wykładu popularnego psychologa i astrologa wedyjskiego Rusłana Naruszewicza „12 zagadek dla mamy i taty”. Informacje dla rodziców do przemyślenia.

Dziewczyny nie powinny być chwalone za to, co zrobiły. Przyczyniasz się do jej degradacji. Jeśli chwali się dziewczynę za to, co zrobiła: bardzo smaczne, bardzo ładne - w rezultacie powstaje przekonanie, że uznanie przyjdzie tylko za zasługi. Uznanie przyjdzie do mnie tylko za to, co zrobiłam. To zasada, która niszczy kobietę.

Zdrowy stan rzeczy - jestem godna miłości, bo jestem, bo jestem mądra, bo jestem gospodynią, bo jestem asystentką, bo jestem księżniczką, bo jestem wróżką w kuchni. Wtedy kobieta ma zdrową psychikę, bo aprobują jej samą naturę, tj. aby zdobyć miłość, po prostu muszi być sobą. To jest zasada wychowywania dziewczynki. Jeśli zaczniesz ją chwalić za jej zasługi, natychmiast zaczyna myśleć: nie ma nic, za co mogliby mnie chwalić, mogę tylko zapracować na miłość, będą zasługi - będzie miłość.

Z chłopcami - zupełnie odwrotnie. Absolutnie diametralnie. Mamy bardzo lubią mówić: jesteś taki uroczy, taki mądry, taki dobry. Wydaje się to być dobre. W rzeczywistości przyczyniasz się tylko do degradacji chłopaka, ponieważ wydaje mu się, że jest sam w sobie dobry. Chłopak jest dobry tylko wtedy, gdy coś osiągnie.

Dlatego, aby zachęcić chłopca do poprawy i bycia szczęśliwym w końcu, trzeba mówić o ich osiągnięciahc: bardzo pięknie wykonane, bardzo fajnie, bardzo umiejętnie. Chłopiec w mniejszym stopniu potrzebuje wszystkich tych czułych słów, ponieważ jego naturą jest rozwój. Potrzebuje pochwały za to, co osiągnął.

Zamiast mówić: kochanie, słoneczko, dla starszych chłopców bardzo ważne jest, abyś pokazywał ich samolot z klocków Lego wszystkim przychodzącym gościom. To jest ważniejsze niż wszystkie kochanie, skarbie. – Zobacz, co zrobił, zgadnij, kto to zrobił. Zgadza się, Olek to zrobił, mój syn. To znacznie większa pochwała, większa zachęta dla chłopca.

A dziewczyna nie stanie się lepsza, jeśli cała dzielnica zostanie poczęstowana jej zupą. Po prostu zrozumie, że do końca życia musi orać i nakarmić dzielnicę zupą. Nigdy więcej nie zasłuży na miłość, dopóki nie nakarmi wszystkich zupą. Daj dziewczynie zrozumienie, że jest sama w sobie doskonała i piękna, że ​​nie musi zasługiwać na miłość i uznanie, że ją kochasz i podziwiasz po prostu dlatego, że jest.

Główne zdjęcie: fit4brain.com