Na mojej działce rosną maliny i mam już pierwsze zbiory. Ale nigdy wcześniej nie udało mi się umyć malinę, bo owoce są delikatne i najmniejszy dotyk może spowodować, że się rozgniotą.

Może niektórym nie zależy na tym, czy owoce będą całe, czy nie, ale mi osobiście zależy na tym, żeby umyć je delikatnie i nie rozgnieść.

Ostatnio rozmawiałam z sąsiadką i powiedziała mi jak ona myje. Zamierzam podzielić się tym również z Tobą, myślę, że przyda się wielu osobom.

Zatem weź miskę, wlej do niej zimną wodę. Zamiast miski można użyć dużego garnka - generalnie potrzebny jest jakiś duży pojemnik albo naczynie.

Następnie weź durszlak, włóż do niego maliny i opuść go do miski. Powtarzaj to kilka razy - do dołu, do góry, do dołu, do góry.

Jeśli masz dużo malin, musisz je umyć nie wszystkie na raz, ale stopniowo, małymi częściami. Tak umyte maliny pozostają całe. Co najważniejsze, dzięki temu będą czyste.

Umyte maliny przełóż na ręcznik (papierowy lub zwykły) i pozostaw do wyschnięcia. Możesz też od razu wykorzystać je do przyrządzania potraw.

Główne zdjęcie: xitrosti.com