Ta kobieta zasługuje na miłość i bycie wysłuchaną...

Sophia Loren to jedna z najpiękniejszych i najsłynniejszych aktorek naszych czasów. Mogłoby się wydawać, że jej życie było usłane różami, ale to nie prawda. Drogę Loren do sławy i miłości można podsumować krótko: „przez ciernie do gwiazd”.

Sophia urodziła się jako niezbyt piękna, słaba i żyła w nędzy. Ale niespodziewanie dla wszystkich w wieku 14 lat zaczęła się zmieniać i rozkwitać... W wieku 30 lat stała się sławna, w wieku 50 lat bała się, że czas zbyt szybko mija. Teraz, gdy jest po osiemdziesiątce, kocha swoje wnuki i dzieli się z nimi swoimi mądrościami, tym bardziej, że aktorka ma ogromne poczucie humoru.

W przeddzień swoich 85. urodzin Sophia Loren powiedziała: „Uwielbiam swoje życie, uwielbiam mieć takie dzieci, starzeć się i wyglądać młodziej niż na swój wiek. Czyżby to był grzech? Nie! Staram się zdrowo odżywiać, ćwiczyć i ogólnie dbać o swoje ciało. Staram się cieszyć spokojnym życiem. Spokój jest kluczem do piękna”.

Ta kobieta zasługuje na miłość i bycie wysłuchaną...

„Kiedy stałam się wystarczająco pewna siebie, scena zniknęła z mojego życia. Kiedy uwierzyłam w swoją przegraną, wygrałam. Kiedy najbardziej potrzebowałam ludzi, zostawili mnie. Kiedy nauczyłam się osuszać łzy, znalazłam osobę, której mogłam się wypłakać. Kiedy opanowałam umiejętność nienawiści, ktoś zaczął mnie kochać całym sercem i czekać godzinami na wschód słońca, kiedy zasypiałam wraz ze wschodem. Bez względu na to, co zaplanujesz, nigdy nie będziesz wiedział, co życie zaplanowało dla ciebie. Sukces przedstawia cię światu. Ale porażka przedstawia świat tobie. Zawsze bądź szczęśliwy. Często, gdy tracimy nadzieję i myślimy, że to koniec, Bóg uśmiecha się z góry i mówi: „Spokojnie, skarbie, to tylko punkt zwrotny, a nie koniec”.

„Przyjaźń jest cenna także dlatego, że potrafi nawet wypchnąć z serca miłość. Brzmi to trochę dziwnie, ale myślę, że to prawda. Oczekujesz wiele od człowieka, w którym się zakochujesz, chcesz, żeby był dla ciebie wszystkim, a to nie jest możliwe do zrealizowania. Chcesz, żeby zagłębił się we wszystkie Twoje problemy i współczuł Ci zmartwień. Jednak wielu ludzi wie, a niektórzy zaraz się przekonają, że to niemożliwe. Żadna osoba nie może w całości wypełnić Twojego życia - niektórych myśli i uczuć po prostu nie jest w stanie zrozumieć”.

„Jeśli kobieta chce być piękna, musi być próżna. Spójrz na kobiety, które są na ekranach i okładkach magazynów, spójrz na swoje koleżanki. Zauważysz, że zazdrość i podziw wzbudzają te kobiety, które uważają się za olśniewające. Udało im się to w sobie odkryć i promieniują zachwytem wynikającym z tego odkrycia, nawet jeśli ich twarze, sylwetki i makijaż nie zawsze są nieskazitelne. To co przykuwa uwagę to ich przekonanie, że nie można im się oprzeć. Szczerze wierzę, że nic nie upiększa kobiety bardziej niż jej przekonanie o własnej wartości”.

„Nigdy nie zapominaj: analiza i przeprowadzanie sekcji są możliwe tylko po śmierci. Laboratorium to nie miejsce na miłość. Miłość ma charakter spontaniczny i przypadkowy. Niech inspiruje i daje przyjemność, a nie budzi lęk. Miłość to nieśmiały dziki kwiat, a nie róża ogrodowa. Dobrze się czuje tam, gdzie wyrosła. Jeśli będziemy ją przesadzać, podlewać, nawozić i ingerować w jej rozwój, może zwiędnąć. Otocz ją ciepłem, nie przeszkadzaj, a miłość rozkwitnie, zaskakując i zachwycając cię wciąż na nowo”.

Główne zdjęcie: shkarec