Nawet drapieżniki potrafią być czasem zabawne i tak śmieszne! Fotograf dzikiej przyrody Tanya Tiwari Thakkar uchwyciła ostatnio zabawną sytuację z młodym tygrysem. Zdjęcie zrobiła w parku dzikich zwierząt w Bandhavgarh w Indiach.

W parku Bandhavgarh w Indiach sfotografowano zabawne młode tygrysa z jego matką tygrysicą. Te zdjęcia zostały wykonane przez fotografa dzikiej przyrody Tanya Tiwari Thakkar. Czekała na tygrysy, które wraz z innymi zwierzętami przyszły do wodopoju i uchwyciła ten uroczy moment - jak młody tygrys utknął między łapami matki.

Kiedy młode postanowiło zbliżyć się do wody, postanowiło przejść obok - ale utknęło między łapami tygrysicy. W tym samym czasie młode zaczęło syczeć na małpy, które były w pobliżu - aby pokazać dominację i chronić swoją matkę. Zdjęcie okazało się przezabawne!

foto: petpop.cc

Według fotografa, z powodu upału do wodopoju przyszło wiele zwierząt: „Jelenie, małpy, ptaki, żubry i ta rodzina tygrysów również przyszła nad jezioro. Próbując przedostać się do wody, tygrys utknął między łapami matki. Jednocześnie zaczął syczeć na małpy”.

foto: petpop.cc

Park Bandhavgarh został otwarty w 1968 roku. Początkowo obejmował 105 kilometrów kwadratowych, a w 1982 roku został rozbudowany do 437 kilometrów kwadratowych. Uważa się, że park ma największe zagęszczenie tygrysów w Indiach. Oprócz nich występuje tu wiele gatunków gadów, 37 gatunków ssaków, ponad 250 gatunków ptaków i 70 gatunków motyli.

Więcej zdjęć tygrysów z Instagrama fotografa:

Główne zdjęcie: petpop.cc