Tuż przy granicy Niemiec i Francji w regionie Lotaryngii, w miejscu zwanym Forbach, urodziła się dziewczynka o imieniu Particia. Jej ojciec Joseph Kaas, górnik, to lotaryńczyk z francuskim obywatelstwem, a matka Irmgard, Niemka z Saary. Jako najmłodsza z siedmiorga dzieci, Patricia spędziła swoje wczesne lata mówiąc w języku lotaryńskim, który był bardzo powszechny w Moselle, gdzie dorastała.

Przyszła gwiazda zaczęła śpiewać już w młodym wieku. Aktywnie wspierała ją mama, z którą Patricia była bardzo zżyta. Po śmierci rodziców, piosenkarka (miała wtedy 19 lat) przez wiele lat tęskniła.

Ta tęsknota za domem i strach przed utratą bliskiej osoby miały duży wpływ na jej relacje z mężczyznami. Kaas zdjęła obrączkę matki wiele lat po tym, jak została sierotą. Natomiast miś podarowany jej przez matkę wciąż towarzyszy Kaas wszędzie jako talizman.

Patricia nie lubi rozmawiać o życiu prywatnym. Ma 54 lata, czyli jak na standardy współczesnego społeczeństwa jest bardzo młoda, ale piosenkarka nie szuka już księcia. Nie oczekuje też niczego innego, co zresztą wielokrotnie podkreślała. Kaas przyznaje, że w życiu często dokonywała złych wyborów, czego teraz żałuje. Ostro wypowiada się o mężczyznach, ale nie obwinia ich.

Piosenkarka nie ma rodziny, a teraz z żalem przyznaje: czas minął. Miliony są zakochani w niej, ale żaden nie zapewnił jej szczęścia.

Świat wie o jej romansie z Alainem Delonem. Patricia zapytana o związek odpowiada wymijająco, przyznając, że kochała aktora, ale nie udało im się. „Jest jak ojciec, a jednocześnie kochanek, choć nie stał się nim w pełnym tego słowa znaczeniu. Było między nami tyle miłości i czułości! I to jest ważniejsze niż bycie jego sto pierwszą żoną czy kobietą” - powiedziała Kaas w wywiadzie.

Aby samotność była mniej dotkliwa, Patricia je przed lustrem. Mieszka sama w Paryżu. Ma przytulne mieszkanie, które sama urządziła, ale niestety czuje się samotna.

Patricia na pewien czas zniknęła ze sceny. Piosenkarka od dłuższego czasu nie udzielała się w mediach społecznościowych, nie utrzymywała kontaktu z fanami i ciężko znosiła niepowodzenie swojego nowego albumu, który ukazał się kilka lat temu. Teraz piosenkarka, jakby wyczuwając niepokój swoich fanów, zapowiedziała, że szykuje się do powrotu do ukochanej publiczności z nowym programem, który „z pewnością będzie najlepszym w jej karierze”.

Patricia miała wyruszyć w światową trasę jeszcze w styczniu 2021 roku. Pandemia koronawirusa zmieniła plany gwiazdy i jej trasa koncertowa została przesunięta na 2022 rok. Jeśli jednak wierzyć obietnicom Kaas, to warto zobaczyć.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: tayni-mirozdaniya