Sektor bogactwa, według Feng Shui, znajduje się po południowo-wschodniej części pomieszczenia.

Odpowiada za dobrobyt i pomyślność pieniężną członków rodziny, a także ich dostatek i powodzenie. Aby aktywować ten sektor, należy spełnić kilka warunków.

Warunek nr 1

Wykorzystaj wszystkie odcienie zieleni w sektorze: pistacjowy, limonkowy, oliwkowy, malachitowy, miętowy, trawiasty.

Warunek nr 2

Jako że symbolem sektora bogactwa jest Drzewo, oprócz głównego odcienia zieleni doskonale nadają się również wszelkie kolory takie jak brąz, beż, błękit.

Tapety, meble, zasłony, tekstylia i piękne bibeloty mogą być wykonane w jednym (lub kilku jednocześnie) z proponowanych kolorów.

Warunek nr 3

Skoro wiadomo, że ogień spala drewno, to nie dziwi, że jego przejawy również tłumią energię dobrobytu.

Na przykład trójkątne przedmioty przypominające płomienie nie powinny być umieszczane w sektorze bogactwa.

Warunek nr 4

Należy unikać odcieni czerwieni i pomarańczy, a także zdjęć ognisk i jaskrawych lamp.

Wszystkie te rzeczy będą wysysać twoją energię pieniężną, więc poprawa samopoczucia nie wchodzi w rachubę.

Warunek nr 5

Obrazy przedstawiające wodę, szumiące strumyki, spokojne rzeki - te rzeczy, wręcz przeciwnie, przydadzą się: przecież woda odżywia drzewo, a więc przyciąga bogactwo.

Należy jednak pamiętać, że plakaty z wodospadami mogą zaszkodzić: ich energia jest zbyt potężna i niszcząca, dlatego może „zalać” delikatne kiełki szczęścia związanego z pieniędzmi.

Warunek nr 6

Zdrowe rośliny (zwłaszcza kwitnące) mogą przyciągać pieniądze, pod warunkiem, że się o nie dba. Szczególnie nadaje się tzw. drzewko pieniężne - oset albo fiołek afrykański.

Trzy chińskie monety przewiązane szkarłatną wstążką i posadzone w doniczce powinny pomóc aktywować energię dobrobytu. Kaktusy i rośliny pnące, przeciwnie, mają niszczycielską energię, więc należy ich unikać.

Warunek nr 7

Dekoracyjna fontanna z prawdziwą wodą może pomóc w pieniężnym dobrobycie. Oczywiście musi działać, a nie tylko zbierać kurz stojąc w kąciku.

Stosując się do tych prostych wskazówek, możesz łatwo zwiększyć swój poziom dobrobytu.

Główne zdjęcie: google.com