Siedem lat temu, kiedy Denise Sealey urządzała 10 urodziny swojej córki, ich ukochana kotka uciekła. Szukali Ashes wszędzie, ale życie w wiejskiej miejscowości Maine w Stanach Zjednoczonych jest niebezpieczne - drapieżniki są wszędzie. Rodzina obawiała się, że stało się to, co już nie do naprawienia.

foto: cpykami

Po kilku tygodniach poszukiwań rodzina poddała się... Wtedy, siedem lat później, nadszedł luty 2022 roku. W ciągu tych siedmiu lat Ashes jakimś cudem dotarła ze swojego domu w Maine do Longwood na Florydzie - a to odległość 2400 km!

„Dostałam wiadomość głosową ze schroniska na Florydzie, informującą, że znaleźli moją kotkę, i pomyślałam „To dziwne”,” opowiada Denise. „Miałam zamiar zadzwonić do nich i powiedzieć: „Chyba to pomyłka”, ale sami zadzwonili do mnie i powiedzieli: „Znaleźliśmy pani kotkę”. Powiedziałam im: „To niemożliwe. Mieszkam w Maine i nie jestem akurat na etapie poszukiwania kota”. Oszołomiona Denise dowiedziała się w końcu, że kotka została znaleziona dzięki mikroczipowi, na którym były informacje o właścicielu - imię, numer telefonu, miejsce zamieszkania. Wtedy też uświadomiła sobie, że to jej kotka została znaleziona, którą straciła siedem lat temu.

foto: cpykami

Na początku Denise nie była pewna, kiedy i jak zabiorą swojego pupila do domu. Biorąc pod uwagę koszt przelotu i opłaty za klinikę weterynaryjną, wydawało się, że zajmie to trochę czasu. Na szczęście ich przyjaciółka z Florydy, Janet Williams, była bardziej niż szczęśliwa, aby pomóc. Tymczasowo zapewniła Ashes domu tymczasowego, a także założyła profil na GoFundMe, aby zebrać pieniądze na wydatki.

Zanim się zorientowali, udało się zebrać wystarczającą ilość pieniędzy i Ashes szczęśliwie wróciła do domu! „Mikroczipy czynią cuda” - mówi Denise. „Jest to bezpieczne i nie szkodzi kotu w żaden sposób. Nie posiada GPS, co oznacza, że nie śledzi Ciebie ani Twojego zwierzaka. To naprawdę szybka procedura i tylko ona może pomóc twojemu zwierzakowi bezpiecznie wrócić do domu.”

foto: cpykami

Denise nigdy nie pomyślałaby, że Ashes może dotrzeć na Florydę - wciąż zastanawia się, czy jakoś udało jej się wkraść do samochodu dostawczego. Wydaje się jednak, że na zawsze pozostanie to tajemnicą.

foto: cpykami

Główne zdjęcie: cpykami