Całe życie miałam długie włosy. Próbowałam skrócić długość, ale źle się czułam. Oczywiście włosy wymagają pielęgnacji, ale uważam, że jeśli decydujemy się na ich zapuszczanie, to powinny być zadbane i piękne.

Gdy byłam młoda, biegłam do najbliższego lasu i zbierałam świeżą pokrzywę. Zaparzałam, później myłam włosy, a następnie zanurzałam je w tym naparze. Robiłam różne maseczki do włosów, nawet z dodatkiem cebuli!

Z biegiem lat nawyki z czasów młodości odchodzą na dalszy plan: dom, rodzina, praca, nie ma czasu biec do lasu po świeżą pokrzywę. Zamiast naturalnych naparów na półce w łazience pojawiły się słoiki z kupionymi w sklepie maseczkami i odżywkami. Później do tej listy dołączyły koreańskie środki. Jednak osiągnięcie tego samego efektu lśniących włosów nie było już możliwe.

Dziś chcę opowiedzieć o masce do włosów, która skutecznie pomaga zastąpić drogie odżywki i maseczki. Dzięki niej moje włosy łatwo się układają, rozczesują i dobrze trzymają swoją objętość.

  • Maseczkę robię tylko z jednym składnikiem - jajkami. Mówiąc dokładniej, potrzebujemy tylko żółtek.

Tak, jajka nie są najtańszym produktem. Maseczkę można kupić w sklepie. Ale czy będzie to miało taki sam efekt?

Żółtko nadaje włosom miękkość i połysk. Jest jednak kilka trików na przygotowanie i stosowanie takiej maseczki.

Mam długie włosy - warkocz o długości 70 cm. Zatem dla tej długości biorę dwa jajka. Świetnie, jeśli masz wiejskie. Jeśli nie, użyj kupionych w sklepie, tak jak ja.

  • Rozbij jajko do miseczki. Ostrożnie oddziel żółtko od białka.

  • Potrzebne jest tylko żółtko. To jest ważne. W przeciwnym razie będziesz musiała pozbywać się ściętego żółtka z włosów.

  • Przygotowuję dwa żółtka dla swoich włosów o takiej długości.

  • Włosy wymagają dobrego umycia. Zawsze myję włosy dwa razy. Za pierwszym razem z włosów zmywa się kurz, za drugim już myjemy włosy.

  • Na czyste włosy stosuję żółtko. Nanoszę go tak samo jak szampon. Wylewam na dłoń, lekko rozcieram i myję włosy. Jeśli włosy zostały dobrze umyte, zobaczysz pianę.

  • Dobrze wymasuj skórę głowy. Żółtko trzymam na włosach przez kilka minut.

  • Następnie należy spłukać maskę ledwie ciepłą lub chłodną wodą. Nie można używać do tego gorącej wody. W przeciwnym razie będziesz musiała pozbywać się z włosów ściętego żółtka.

  • Na koniec przepłucz włosy w wodzie z octem.

Maskę można stosować choćby po każdym myciu albo co drugi raz. Jak każdy inny zabieg kosmetyczny, maseczka z żółtka powinna być stosowana jak najczęściej, aby były widoczne efekty.

Główne zdjęcie: xitrosti.com