Spójrz na tę niezwykłą lampkę nocną, aby przekonać się, jak przydatne mogą być kawałki. Przy odrobinie kreatywności można je łatwo przerobić na ozdobę. Natomiast niektórzy mogą po prostu zdecydować się na to, by pozbyć się zbędnych rupieci z powodu ich niewykorzystywania.

foto: cpykami

Do realizacji pomysłu potrzebne będą:

  • 2 kawałki rur o różnych średnicach (najlepiej 150 mm i 100 mm)
  • kabel zasilający
  • oprawka
  • kawałek plastiku o większej średnicy niż średnica największej rury
  • wiertarka z różnymi końcówkami
  • sprzęt ochronny

Narysuj kontur na kawałku rury o większej średnicy. Przybliżona długość wynosi 25 cm.

foto: cpykami

Następnym krokiem jest praca z wiertłem lub innym narzędziem przystosowanym do cięcia PCV. Najlepiej jest stosować sprzęt ochronny. Wywierć w elemencie kółka o różnych średnicach.

foto: cpykami

Od podstawy do góry rozmieść dziurki tak, aby duże kółka były otoczone przez mniejsze.

foto: cpykami

Na górze niech będą małe dziurki.

foto: cpykami

Przetnij kształt elementu wzdłuż wcześniej narysowanego konturu.

foto: cpykami

Jedna część jest gotowa, pozostało tylko przeszlifować ją, aby usunąć chropowatość.

Drugi kawałek rury ma mniejszą średnicę, ale jest dłuższy. Przybliżona długość to 35 cm. Wykonaj to samo co w było zrobione w przypadku pierwszego kawałka. Jedynie dziurki powinny być mniejsze, a w środku powinno być ozdobne wycięcie.

foto: cpykami

Po przycięciu również należy przeszlifować.

foto: cpykami

Z kawałka plastiku wytnij kółko, którego średnica odpowiada większej rurze. Do drugiego kawałka w środku przyklej pierścień o zbliżonej średnicy. Wykonaj odpowiednie otwory przeznaczone na sznurek. Przewlecz sznurek przez zewnętrzną rurę i pierścień. Zaznacz na środku miejsce do zamocowania oprawki.

foto: cpykami

Przyklej zewnętrzny element do podstawy, następnie włóż i przyklej wewnętrzny element, przeprowadź przez niego sznurek i na koniec przymocuj oprawkę.

foto: cpykami

Lampa jest gotowa, pozostało tylko przetrzeć ją i wkręcić żarówkę. Lampka nocna wygląda niezwykle dzięki różnym opcjom oświetlenia. W razie potrzeby można łatwo włożyć do środka kolorową żarówkę lub dodatkowo pomalować rurę. Można też eksperymentować z ciepłym lub zimnym światłem. Tak czy inaczej, lampa będzie wyglądać fantastycznie i nietuzinkowo.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: cpykami

Główne zdjęcie: сpykami