Filmik, choć nie jest podobny do innych, jest nie mniej istotny. Szczerze mówiąc, ilu z nas rozpoznaje atak paniki u obcej osoby? Zwłaszcza jeśli milczy i nie prosi o pomoc, bo nie jest w stanie?

Główny bohater filmiku ma na imię Oakley, a jego właścicielka Amber Oliver. Ataki paniki nie są wyimaginowane, dlatego ma wyszkolonego psa, żeby niechcący nie doprowadzać sytuacji do przykrych konsekwencji. Oakley pozostaje blisko Amber i reaguje na zmiany jej oddechu, pulsu, temperatury i innych oznak ataku. Zadaniem psa jest w tym momencie jak najbardziej zbliżyć się do Amber, zwrócić na siebie jej uwagę, sprawić, by nie ukryła twarzy w dłoniach i nie cierpiała w milczeniu. Jeśli sprawy przybiorą naprawdę zły obrót, pies wyprowadzi swoją właścicielkę z tłumu lub budynku i sam „poprosi” o pomoc - ma na sobie specjalną kamizelkę z instrukcjami dla policji.

Source: youtube.com

Oakley jest naprawdę inteligentnym i zdolnym psem, który jest całkowicie lojalny wobec swojej właścicielki. To może wyglądać jak zabawa, a przechodnie nie mają pojęcia, że pies dosłownie ratuje człowieka. Na dodatek niektórzy są wręcz wściekli – „załóż kaganiec psu i spaceruj po parku, nie ma co przeszkadzać w miejscach publicznych”. Byłoby miło, gdyby ludzie byli bardziej świadomi problemów innych i tego, jaką rolę w ich rozwiązywaniu odgrywają takie psy.

Główne zdjęcie: leafclover.land