Czasami weterynarze ratują nie tylko psy i koty, ale także na przykład ryby. Dentyści pomogli ostatnio rybce o imieniu Goldie, a pacjent był bardziej niż zadowolony z wyniku zabiegu.

Goldie to rybka z gatunku rozdymkowatych, która mieszka w akwarium w domu swoich właścicieli. Jest bardzo żywym i aktywnym osobnikiem, ale ostatnio jej właściciel zauważył pewną dziwną rzecz - zaczął się martwić, że Goldiemu zbyt szybko rośnie ząb.

foto: petpop.cc

Rybki z gatunku rozdymkowatych mają zrośnięte zęby. To pozwala im łatwo przeżuwać skorupiaki, które stanowią ich główne pożywienie. Ale z jakiegoś powodu w ostatnich miesiącach zęby Goldie rosły szybciej niż zwykle, dlatego właściciel postanowił zabrać ją do weterynarza.

foto: petpop.cc

Lekarze zalecili pozbyć się nadmiernej części zębów, aby rybka czuła się bardziej komfortowo. Zrobiono to za pomocą szlifierki do zębów, a Goldie podano środek uspokajający, aby zmniejszyć stres. W końcu ryba dzielnie zniosła zabieg.

foto: petpop.cc

Teraz Goldie uszczęśliwia wszystkich dookoła swoim nowym uśmiechem i zdecydowanie lepiej się czuje podczas jedzenia! Wystarczy spojrzeć na radosną i wesołą rybkę:

foto: petpop.cc

foto: petpop.cc

Główne zdjęcie: petpop.cc