W mojej małej kuchni każda rzecz spełnia wiele funkcji. Kuchenne triki, które zbieram od lat. Czy wiesz na przykład, co zrobić, aby nie płakać podczas krojenia cebuli? Wystarczy zapalić świeczkę w pobliżu deski. Ogień szybko zneutralizuje gaz, który powoduje, że płaczesz podczas krojenia cebuli. Równie przydatny okazał się zwykły tłuczek do ziemniaków.

Wydawałoby się, że tłuczek do ziemniaków jest przeznaczony tylko w jednym celu. Byłabym jednak nudną gospodynią domową, gdybym nie próbowała wykorzystać go do innych celów. Oto 5 nietypowych sposobów na wykorzystanie tłuczka do ziemniaków w kuchni.

Przetarte jajka na twardo

Jajka na twardo to najbardziej odżywcze śniadanie dla dziecka. Są o wiele zdrowsze niż jajka smażone. Problem w tym, że dzieci często nie lubią tego typu śniadania. Łatwo sobie z tym poradzić za pomocą tłuczka. Jajka ugotowane na twardo przetrzyj, dodaj odrobinę śmietany, sól i przyprawy. Rozprowadź tę masę na tostach. Nawet najbardziej wybredne dziecko polubi taką kanapkę.

Zastępuje łyżkę cedzakową

Czasami trzeba szybko wyciągnąć z wrzątku ugotowane warzywa lub jajka, ale nie ma pod ręką łyżki cedzakowej. Tłuczek do ziemniaków spełni swoje zadanie. Dzięki temu wyciągniemy warzywa z wrzątku, a nadmiar wody przejdzie przez otwory. To jest wygodne!

Zastępuje blender

Szczerze mówiąc, bardzo rzadko używam blendera. Konieczność dokładnego mycia noży i miski po każdym użyciu jest frustrująca. Dlatego jeśli potrzebuję rozdrobnić na przykład orzechy włoskie, robię to za pomocą tłuczka. Orzechy włoskie wysypuję na deskę i równomiernie rozprowadzam. Następnie dociskam je za pomocą tłuczka. Efekt jest równie dobry jak w blenderze.

Duszone pomidory

Kiedyś robiłam gęsty sos pomidorowy za pomocą elektrycznego gadżetu. Najpierw zdejmowałam skórkę, wrzucałam miąższ do blendera i ubijałam, a następnie na patelni doprowadzałam sos do odpowiedniej konsystencji. Teraz robię to w inny sposób: usuwam skórkę, a miąższ wrzucam na patelnię. Podczas duszenia pomidory rozgniatam za pomocą tłuczka. W ten sposób jest szybciej!

Wzór na wypiekach

Chyba najpopularniejszym nietypowym sposobem wykorzystania tłuczka jest dekorowanie ciasteczek. Nie ma w tym żadnej tajemnicy. Wystarczy podzielić ciasto na kulki, każdą z nich docisnąć tłuczkiem. Następnie włożyć je do piekarnika. Ładne, okrągłe ciasteczka będą gotowe po około 20 minutach.

Prawdopodobnie nie spodziewaliście się tak dużej ilości sposobów na wykorzystanie tłuczka do ziemniaków.

Główne zdjęcie: sovkusom