Nadmierna potliwość stóp i związane z nią „zapachy” to uciążliwy problem. Może powodować dyskomfort nawet u najbardziej pewnej siebie osoby. Dziś opowiemy jak kawa może pomóc w pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu stóp.

Każde buty, nawet dobrej jakości, z czasem nabierają charakterystycznego zapachu. Oczywiście wskazane jest używanie talku i antyperspirantu do stóp, ale niewiele osób to robi. Jeśli potrzebujesz prostego rozwiązania, fusy z kawy sprawdzą się doskonale. Kawa ma boski aromat i jest często używana w domu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, do czego jeszcze można wykorzystać fusy z tego cudownego napoju.

Jak pozbyć się zapachu w butach

Fusy z kawy zawsze pozostają po zaparzeniu kawy. Aby wykorzystać fusy do pozbycia się zapachu w butach, należy je wysuszyć. Następnie wsypać suche fusy do butów i pozostawić je tam na jakiś czas. Po kilku godzinach należy ich się pozbyć. Fusy z kawy pochłaniają zapachy i wilgoć, delikatnie odświeżając buty.

W jaki sposób jeszcze można wykorzystać fusy z kawy

Walka z gołoledzią

Na początku 2021 roku fusy z kawy zastąpiły tradycyjne środki wykorzystujące do walki z gołoledzią we Lwowie na Ukrainie. Są nie tylko tańsze od środków chemicznych, ale także bardziej przyjazne dla środowiska - poprawiają jakość gleby, nie szkodząc w żaden sposób środowisku. Ponadto fusy z kawy świetnie zwalczają błoto pośniegowe, oblodzenie i śnieg nie gorzej niż specjalne środki.

Ukraina skorzystała z doświadczeń krajów europejskich. Takie rozwiązanie w tych krajach jest wprowadzone już od dawna, choć nie na masową skalę.

Pielęgnacja skóry kawą

Kosmetyki na bazie kawy już dawno temu udowodniły swoją przydatność i skuteczność. Wygładzają skórę, zmniejszają widoczność zmian związanych z wiekiem. Peeling kawowy zwalcza cellulit, masło do ciała z ekstraktem z kawy nadaje skórze elastyczność. Krem do twarzy zwalcza przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry, zmniejsza obrzęki i zaczerwienienia oraz poprawia elastyczność.

Kawa jako nawóz

Fusy z kawy stanowią doskonały nawóz dla roślin. Szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku drzew owocowych i kwiatów takich jak róże, azalie, rododendrony, hortensje i kamelie. Fusy z kawy zwiększają kwasowość gleby i odstraszają szkodniki.

Pochłaniacz zapachów na bazie fusów z kawy

Fusy z kawy można wykorzystać jako pochłaniacz zapachów do rąk lub lodówki. Mokre fusy z kawy pozwolą pozbyć się zapachu czosnku na rękach, a suche fusy z kawy zlikwidują nieprzyjemne zapachy w lodówce.

Środek do mycia naczyń

Co zaskakujące, fusy z kawy można również wykorzystać do mycia naczyń. Fusy z kawy, dzięki swojej strukturze, skutecznie usuwają brud i resztki jedzenia. Świetnie się sprawdzają zamiast sody oczyszczonej i środków chemicznych podczas mycia garnków i patelni.

Sklepy oferują ogromny wybór specjalnych środków, które mogą pomóc w pozbyciu się zapachu z butów i rozwiązać inne codzienne problemy. Natomiast domowa metoda z fusami z kawy jest skuteczna i nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Zwróć na to uwagę!

Główne zdjęcie: sovkusom