Rozstania są nieuniknione.

Rozstania są nieuniknione. Może się to zdarzyć w wieku 16 lat, albo w wieku 60 lat. Każde z nich jest równie nie do zniesienia. Ból jest tak silny, że można się poczuć, jakby twoje serce było dosłownie rozszarpywane na kawałki. Ci, którzy myślą, że nigdy się nie pozbierają - uwierzcie mi, że dacie radę. Czas zmienia wszystko w nic innego jak wspomnienia, nawet w przypadku tych, którzy przysięgali, że nigdy nie zapomną.

Osobiście to, co zawsze pomagało mi w takich trudnych chwilach, to sformułowania innych ludzi dotyczące tych samych uczuciach, przez które właśnie przechodzę. Wybrałam dziewięć moich ulubionych cytatów - niektóre po prostu znalazłam w Internecie, a niektóre zostały wypowiedziane przez znane osoby. Mam nadzieję, że pomogą również Tobie:

1. „Bóg mówi: „Powód, dla którego ludzie nagle cię opuszczają, nie jest związany z tobą. To dlatego, że tak postanowiłem, bo nie mogą iść tam, gdzie cię dalej poprowadzę. Będą tam tylko przeszkadzać, bo ich rola w twoim życiu została już odegrana. Pozwól im odejść i idź dalej. Przed tobą jest jeszcze bardzo dużo.”

2. „Kiedy doświadczamy straty, rozstania, bolesnej zmiany w naszym życiu, musimy pamiętać, aby dać sobie czas na emocjonalny odpoczynek. Nie da się tego zrobić w jeden dzień. Potrzeba wielu małych kroków, aby móc iść do przodu.”

3. „Nie trzeba myśleć, że wraz z rozstaniem twoje życie się skończyło. Poradzisz sobie. W porównaniu z tym, co niektórych spotyka na tym świecie, to nic specjalnego. Zdarza się. Pamiętaj tylko, że to, co nas nie zabija, to nas wzmocni”. (Jennifer Aniston)

4. „Trzymaj głowę w górze, a środkowy palec jeszcze wyżej. Niech wie, co stracił”. (Megan Fox)

5. „Jeśli ktoś złamie ci serce, uderz go w twarz. Poważnie, uderz go w twarz i idź na lody”. (Frank Ocean)

6. „Nie jestem pewna, co przyniesie przyszłość, ale wiem, że będę nastawiona optymistycznie i nie poddam się rozpaczy. Jak mawiał mój ojciec: „Co jest, to jest. To nie jest to, co miało być i nie jest to, co mogłoby być. Ale już jest”. (Nicole Kidman).

7. „Jeśli kogoś kochasz, nie trzymaj się go, pozwól mu odejść. Jeśli wróci, to znaczy, że nikt inny go nie pokochał. Pozwól mu odejść jeszcze raz”.

8. „Dopóki będziesz próbowała leczyć rany z przeszłości, będą one nadal krwawić. Możesz zatkać ranę jedzeniem, alkoholem, narkotykami, pracą, papierosami, seksem, ale krew i tak wycieknie i ponownie zabarwi twoje życie. Musisz zatem znaleźć siłę, by otworzyć ranę, wsadzić w nią ręce i wyciągnąć przyczynę bólu, który trzyma cię w przeszłości, we wspomnieniach, i pogodzić się z nim.”

9. „Jeśli zdobędziesz się na odwagę, by powiedzieć „Żegnaj”, życie wynagrodzi cię nowym „Witaj”.” (Paulo Coelho).

Główne zdjęcie: leprechaun.land