Nabi i Norang byli zwykłymi bezdomnymi kotami, ale wyróżniało ich to, że kot i kotka byli w sobie szczerze zakochani. Para była nierozłączna, według miejscowych zawsze chodzili razem i dzielili się jedzeniem, które udało im się wyżebrać od przechodniów. Kiedy było zimno, koty ogrzewały się nawzajem, ich miłość i wzajemna troska pomagały im przetrwać nawet najtrudniejsze dni.

Pewnego dnia Norang została potrącona przez samochód i jej tylne łapy zostały uszkodzone. Z wielkim trudem kotka dotarła do legowiska, ale nie mogła już z niego podnieść się. Nabi starał się chronić swoją ukochaną w każdy możliwy sposób, m.in. odganiał od niej inne zwierzęta, przynosił jej jedzenie i zapewniał ciepło w nocy. Niewiele ludzi jest zdolnych do takiego traktowania swojej bratniej duszy. W przypadku zwierząt takie zachowanie jest niezwykle rzadkie.

foto: djuise

Pewnego dnia Nabi wyżebrał jedzenie, ale sam go nie zjadł, tylko pobiegł prosto do legowiska, żeby nakarmić Norang. Kobieta była zaskoczona tym zachowaniem, więc podążyła za kotem, by zobaczyć, dokąd zmierza. W ten sposób stało się wiadomo, że Nabi nie prosił jedzenia dla siebie, ale dla swojej partnerki, która nie mogła się ruszać.

foto: djuise

Kobieta zrobiła zdjęcie zwierzętom i opublikowała je w mediach społecznościowych. Na prośbę o pomoc zareagowały setki mieszkańców Korei, a koty w końcu stały się podopiecznymi osób zajmujących się opieką nad zwierzętami. Norang trafiła w ręce weterynarzy, którzy pomogli jej wrócić do zdrowia, a Nabi również otrzymał potrzebne leczenie i opiekę.

Główne zdjęcie: djuise