Designerskie meble zawsze wyglądają efektownie, niekoniecznie kosztując majątek, zwłaszcza jeśli wykonasz je samodzielnie. Dowodem na to jest oryginalny stół, w komplecie z planszą do gry. Wygląda niesamowicie, a wszystko za niewielką kwotę potrzebną na materiały i chwilę twojego wolnego czasu.

foto: cpykami

Podstawą dla blatu był okrągły fragment płyty wiórowej. Następnie to zwykła improwizacja.

Znajdź środek i narysuj okrąg oddalony od krawędzi. Następnie podziel okrąg na 4 części. Korzystając z punktów przecięcia linii prostych z okręgiem, utwórz wewnątrz okręgu kwadrat. Stwórz kwadrat zgodnie z zasadą szachownicy, dzieląc każdy bok kwadratu na 8 części, a następnie rysując linie.

Oklej wszystkie strony przyszłej planszy taśmą równo z konturami. Następnie umieść taśmę od wewnątrz tak, aby tylko miejsca przeznaczone do malowania były widoczne.

foto: cpykami

Pomaluj wolne miejsca na szachownicy czarną farbą. Gdy farba wyschnie, usuń taśmę malarską ze środka planszy i przyklej ją ponownie, aby schować zamalowane miejsca i móc malować kolejne obszary.

foto: cpykami

Gdy wszystkie czarne kwadraty są już zamalowane, przejdź do malowania białych. Ze względu na te etapy, szachownica będzie równie i pięknie pomalowana.

foto: cpykami

Oklej krawędzie planszy taśmą maskującą po obwodzie, a resztę pomaluj na czarno. Pozostaw farbę do wyschnięcia, a następnie pomaluj tylną część blatu.

foto: cpykami

Wybierz chusteczki z odpowiednim wzorem i starannie przyklej do powierzchni, odrywając nadmiar. Użyj kleju PVA rozcieńczonego wodą.

foto: cpykami

Pozostaw chusteczki do wyschnięcia, a następnie pokryj je klejem PVA. Pomaluj krawędź blatu złotą farbą akrylową. Zrób cienką linię na złoto pomiędzy kwadratami szachownicy. Zewnętrzny kontur niech będzie szerszy.

foto: cpykami

Zabezpiecz blat lakierem i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

foto: cpykami

Przykręć nogi metalowe do tylnej części blatu.

foto: cpykami

Odwróć stół do góry nogami. W kilku miejscach przyklej kawałki przezroczystej dwustronnej taśmy klejącej, a następnie ostrożnie połóż na blacie przygotowane wcześniej szkło.

foto: cpykami

Designerski stół jest gotowy. Można go wykorzystać nie tylko do pojedynków w szachy, ale również w warcaby.

Główne zdjęcie: cpykami