Dla żadnej kobiety nie jest tajemnicą, że z wiekiem na jej twarzy pojawiają się niedoskonałości. Chodzi oczywiście o skórę twarzy: nie tylko zmarszczki, ale także zwiotczałą skórę, wypryski i inne niedoskonałości. Istnieją trzy zwykłe, bardzo łatwe, ale naprawdę działające ćwiczenia, które możesz wykonać w domu, aby odmłodzić swoją twarz.

foto: cpykami

Do pierwszego ćwiczenia potrzebna będzie mała plastikowa butelka z odrobiną wody na dnie. Trzymaj butelkę ustami z głową lekko odchyloną do tyłu. Szyja i policzki są napięte. Pozostań w tej pozycji jak najdłużej, odpocznij, a następnie powtórz kilka razy (do 5, przy czym można zwiększyć ich ilość lub uzupełnić większą ilością wody w butelce). Ćwiczenie to napina zwiotczałą skórę policzków i szyi oraz znacznie poprawia kontur ust.

foto: cpykami

Do drugiego ćwiczenia potrzebny będzie balon. Weź głęboki wdech i wdmuchnij powietrze do balonu. Następnie wciągnij powietrze z powrotem do płuc z balonu. Z powrotem do balonu, z powrotem do płuc. Powtórz to 3 razy - raczej nie uda Ci się więcej, bo jest to dość trudne. Odpocznij, a następnie powtórz jeszcze kilka razy. Po co to ćwiczenie? Przede wszystkim zaczynają pracować policzki - na nich spoczywa ogromne obciążenie. Po pewnym czasie, jeśli będziesz wykonywać to ćwiczenie regularnie, Twoje policzki zauważalnie się napną, a nawet będą różowe.

foto: cpykami

Do ostatniego ćwiczenia potrzebny będzie ołówek lub długopis. Zaciśnij usta, trzymaj ołówek. Za pomocą warg poruszaj ołówkiem w przód i w tył, zamykając i otwierając usta. Powtarzaj przez 10 do 20 razy, następnie odpocznij i zrób to samo jeszcze przez 2-3 razy. Za pierwszym razem może się nie udać więcej niż 10 razy - to dość skomplikowana japońska technika liftingu twarzy, która naprawdę działa. Trzymając ołówek i poruszając nim, zmuszasz do pracy wszystkie mięśnie twarzy w okolicy warg, policzków, nosa, brody i szyi. Powtarzaj te ćwiczenia codziennie, aby widocznie odmłodzić i napiąć owal twarzy!

Główne zdjęcie: cpykami