W Internecie popularne jest powiedzenie, że dużo świadczy o gospodyni na podstawie jej zlewu! Jego czystość wpływa na ogólne wrażenie właścicielki domu jako osoby starannej i schludnej. Tylko częściowo zgadzam się z tym stwierdzeniem.

Utrzymanie czystości w pomieszczeniach sanitarnych jest ważne, zarówno z higienicznego, jak i estetycznego punktu widzenia, ale nie ma nic wspólnego z wizerunkiem gospodyni domowej!

Więc wróćmy do zlewu. Czasami nie ma pod ręką ani jednego środka czyszczącego, a goście lub krewni mają niedługo wpaść i trzeba szybko posprzątać kuchnię!

Albo jesteś uczulona na środki chemiczne i nie chcesz wybierać między czystością a własnym zdrowiem. W takim razie istnieje ciekawa metoda czyszczenia zlewu, o której prawdopodobnie jeszcze nie słyszałaś!

Zanim więc wyczyścisz zlew, powinnaś umyć go mydłem w płynie lub płynem do mycia naczyń. Każda dobra gospodyni domowa powie Ci, że ta metoda czyszczenia nie jest wystarczająca: piana usunie tylko pierwszą warstwę tłuszczu i brudu.

Po tym jak to zrobisz, należy dokładnie wysuszyć zlew. Możesz po prostu zostawić go do całkowitego wyschnięcia, jeśli masz czas. Możesz też wytrzeć go do sucha szmatką, ręcznikiem lub ściereczką.

Wzięłam bawełniany ręcznik kuchenny i wytarłam nim zlew.

Ważną rzeczą jest bardzo dokładne wysuszenie powierzchni!

Teraz opowiem o sztuczce: trzeba wsypać trochę mąki do zlewu, gdy jest już suchy!

Następnie weź ściereczkę (najlepiej syntetyczną) i dokładnie wypoleruj zlew!

Mąka bardzo dobrze wchłania uporczywy tłuszcz, więc polerowanie suchej powierzchni zlewu mąką to doskonały sposób. To przypomina peeling do twarzy, co daje mniej więcej taki sam efekt na powierzchni zlewu.

Trudno w to uwierzyć, ale wypolerowany mąką zlew dosłownie połyskuje czystością i wygląda jak nowy! Pozostaje tylko spłukać pozostałości po mące i wytrzeć nasz zlew, by cieszyć się jego nieskazitelnym wyglądem.

To tani sposób, a działa równie dobrze! Do tego nie powoduje żadnych uciążliwych konsekwencji dla rąk czy układu oddechowego.

Główne zdjęcie: nyavochka.com