Problem zmieniającego się zapachu prześladuje wszystkie kobiety w starszym wieku. Nie da się tego ukryć za pomocą perfum, bo one tylko wzmocnią charakterystyczny zapach. Powoduje go związek o nazwie 2-nonenal. Ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby z wiekiem zapach się nie zmienił.

Nawadnianie

Czysta woda wypłukuje nie tylko 2-nonenal, ale także inne substancje, które powodują przedwczesne starzenie się. Należy pić co najmniej półtora litra wody dziennie. Zwykłej wody, inne napoje nie pomogą.

Regularnie zmieniaj ubrania

Ubrania powinny być zmieniane przynajmniej co dwa, trzy dni. Bielizna powinna być zmieniana raz dziennie. Nie oszczędzaj na proszkach do prania i innych środkach. To jedyny sposób, aby pozbyć się z tkaniny charakterystycznych zapachów.

Sprzątanie

Regularne sprzątanie może pomóc kontrolować nie tylko zapach w domu, ale także zapach własnego ciała. Chodzi tu o tkaniny i ubrania wchłaniające inny zapach. Jeśli będziesz regularnie wszystko prać i myć, ten problem zniknie.

Świeże powietrze i wietrzenie

Świeże powietrze uzyskuje się zarówno poprzez wentylację, jak i zwykłe wietrzenie poprzez otwarcie okna. Przed wyjściem z domu upewnij się, że otworzyłaś okno. Wtedy po powrocie w pomieszczeniu będzie wystarczająco dużo świeżego powietrza, które wyeliminuje nieprzyjemne zapachy.

Higiena

Należy brać prysznic co najmniej raz lub dwa razy dziennie. Chodzi o to, że Twój organizm produkuje toksyny zarówno rano, jak i wieczorem. Jeśli w odpowiednim czasie się ich pozbędziesz, zapach w ogóle nie będzie się pojawiać, co jest głównym celem kobiety.

Główne zdjęcie: lemurov.net