Okna w domu mówią wiele, a w pierwszej kolejności mogą wiele powiedzieć o osobie, która mieszka w tym domu.

Całkowicie się zgadzam z tym, ale jednocześnie, mieszkając w mieście, zdaję sobie sprawę, że nie jest możliwe, aby okna były cały czas czyste. Ciągły kurz, brud, a jeśli w pobliżu znajduje się fabryka, to można pożegnać się z ciągle czystymi oknami. A może jednak nie trzeba?

Oto sztuczka:

Tak naprawdę jest to całkiem możliwe. Nauczyłam się od znajomego prostej sztuczki, dzięki której okna są czyste przez dłuższy czas. Znajomy nie jest profesjonalistą, ale przez miesiąc pracował w firmie sprzątającej! Chyba się czegoś nauczył!

Dzięki jego radom moje okna pozostają czyste przez długi czas. Wniosek jest jak najbardziej prosty: zamiast kupować środki chemiczne, wykorzystamy taki środek, który zrobimy sami. Zaczynajmy!

Co będzie nam potrzebne:

  • woda;
  • dowolna skrobia (kukurydziana lub ziemniaczana – nie ma wielkiej różnicy);
  • amoniak;
  • kwas octowy 95%;
  • butelka z rozpylaczem.

Najpierw weź łyżkę skrobi i dodaj wodę, a następnie dokładnie wymieszaj. Następnie należy dodać łyżkę amoniaku i półtorej łyżki kwasu octowego, ponownie wymieszać i przelać do butelki z rozpylaczem.

Aby efekt był lepszy, wyczyść okna z wszelkich zabrudzeń. Można to zrobić przecierając szyby wilgotną szmatką.

Następnie spryskaj okna tym roztworem i odczekaj 2-3 minuty, po czym przetrzyj suchą szmatką i voila! Twoje okna będą lśnić, a dodatkowo będą bardziej odporne na życie w mieście.

Używam tego środka już od kilku lat i nigdy mnie nie zawiódł. Swoją drogą zauważyłam ciekawą rzecz: często środki chemiczne, które kupujemy w sklepach są gorsze od tego typu środków. Dokonałam tego odkrycia nie tak dawno temu i radzę się nad tym zastanowić. Czy warto wydawać dużo pieniędzy na „rozreklamowany” produkt, skoro rozwiązanie problemu jest na wyciągnięcie ręki?

Główne zdjęcie: xitrosti.com