Policja prosiła o ostrożność, gdyż ktoś rozłożył pułapki na bezdomne zwierzęta, w które wpadają zwierzęta zarówno bezdomne, jak i domowe. Policja poprosiła o zachowanie czujności i w razie zauważenia czegokolwiek podejrzanego natychmiastowe wezwanie policji. W ciągu kilku dni znaleziono kilkanaście parówek wypchanych gwoździami i rozrzuconych po mieście. To bardzo okrutny sposób na opanowanie sytuacji związanej z bezdomnymi zwierzętami. Natrafiliśmy na list od lekarza weterynarii, który pokazał, jak ta sytuacja wpływa na profesjonalistów.

„Dziesięcioletni chłopiec płakał i nie mógł przestać. Wyszedł od nas zdruzgotany. Spacerował z psem po parku, a ten połknął przynętę, w którą ktoś włożył gwóźdź. Dziecko przyniosło swojego pupila na rękach do kliniki, mając nadzieję, że lekarze pomogą. Natychmiast operowaliśmy psa, ale mimo naszych wysiłków nie możemy zagwarantować, że będzie żył - gwoździe zdążyły poważnie uszkodzić jego jelita.

Ci, którzy tak bardzo nienawidzą psów, że są gotowi je zabić, czy kiedykolwiek pomyśleliście o wszystkich konsekwencjach? Myślicie, że zabijacie psa, ale moralnie zabijacie też dziecko, które traktuje swojego pupila jak najlepszego przyjaciela. Zabijacie rodzinę i znajomych tego dziecka, zmuszonych do patrzenia na jego cierpienie i niemogących go pocieszyć. Zabijacie lekarzy weterynarii i pracowników kliniki, którzy robią wszystko, aby uratować zwierzę, ale często są bezsilni.

Nie macie pojęcie, kogo zabije przynęta. Być może zabijecie psa, który nigdy nikogo nie skrzywdził, który był częścią rodziny i obdarzał szczęściem swoich właścicieli. Nie wiecie, czy ten chłopak ma jakichś innych przyjaciół poza psem, którego próbowaliście zabić. Nie wiecie jak trudne jest jego życie, ani życie jego matki, która bez przerwy jest w pracy, by wychować swoje dziecko.

Może to właśnie ten pies pomógł rodzinie przejść przez ciężki okres w życiu. Nie wiedząc nic o tej rodzinie, zniszczyłeś ją. W swojej nienawiści do zwierząt uznałeś, że jesteś od nich dużo lepszy, tylko twój czyn jest kolejnym dowodem na to, że człowiek, który nienawidzi nie może być szczęśliwy.

Postanowiłeś wyładować swój gniew na świat, trując bezbronne zwierzęta. Nie jesteś już człowiekiem, nie można cię nawet nazwać zwierzęciem, tylko potworem. Nie potrafię sobie wyobrazić, na jaką karę zasługujesz, ale myślę, że całe twoje życie jest karą, a ty płacisz cenę za swoje czyny”.

Główne zdjęcie: djuise