1. Przyjęcia urodzinowe nie sprawiają nam radości

Żaden introwertyk pracujący w zespole nie cieszy się z powodu biurowych imprez. Każdy pracownik, który radośnie oznajmia, że ma urodziny, wprowadza nas w osłupienie. Czujemy się tak, jakby oczekiwał od nas nadmiernie entuzjastycznej i pełnej zachwytu reakcji. Jeśli nas nie zaprosisz, nie obrazimy się. Odetchniemy nawet z ulgą. I zapomnij o naszych urodzinach. Naprawdę. Mamy kilku bliskich przyjaciół, których życzenia urodzinowe nam wystarczą. Nie lubimy uroczystości z obcymi ludźmi. Najlepsza impreza dla nas to taka ze starannie dobranymi ludźmi.

2. Nie jesteśmy szczególnie zainteresowani tym, jak spędziłeś swój weekend

Jeśli nie należysz do naszego grona przyjaciół, nie obchodzi nas, jak wyglądała Twoja sobota. Szczerze wierzymy, że każdy ma prawo do prywatnego życia, a jeśli spędzasz swój wolny czas upijając się lub wyważając drzwi swojej byłej, to twoja sprawa. Nie oceniamy - po prostu rozmowy z ludźmi, których ledwo znasz, zabierają zbyt wiele energii. To, że pracujemy razem, nie oznacza, że jesteśmy bliskimi przyjaciółmi.

3. Unikamy tłumów ludzi

Męczymy się w dużych grupach ludzi. Denerwuje nas to. Wielu introwertyków to empaci, więc odczuwają wpływ energii innych ludzi.

4. Wiemy, jak to jest pracować by osiągnąć rezultat

Czas, który poświęcamy sobie, efektywnie spędzamy na wykonywaniu projektów, odpisywaniu na maile, tworzeniu szkiców i planów przejęcia władzy nad światem. Mamy mnóstwo pomysłów. Cenimy samotność, ponieważ pozwala nam ona dokładnie wszystko przemyśleć i puścić wodze fantazji. Wszystko jest możliwe, gdy jesteśmy sami, a to, co stworzymy, może pewnego dnia zmienić nasze życie, a także Twoje.

5. Lubimy komunikację pisemną

Uwielbiamy e-maile, ponieważ dają nam możliwość uzyskania tego, czego potrzebujemy bez przeszkód. Bezpośrednia rozmowa sprawia, że musimy zużyć dużo energii, aby wrócić na swoją falę. Dlatego proszę dzwonić do nas tylko w sprawach dotyczących życia i śmierci.

6. Czujemy się bezpiecznie z „właściwymi” ludźmi

Kiedy mamy w swoim życiu „właściwych” ludzi, jesteśmy gotowi na wszystko. Stajemy się lojalnymi wojownikami, gotowymi walczyć za tych, których kochamy. Wystarczy zapytać naszych przyjaciół. We właściwym towarzystwie rozkwitamy. Znalezienie „właściwych” osób zajmuje nam trochę czasu, ale potem nie rezygnujemy z nich.

7. Możemy chwilowo udawać ekstrawertyków

Musimy to zrobić, aby przetrwać. Możemy być gwiazdami imprez, organizatorami imprez firmowych lub prezesami organizacji charytatywnych. Robimy to dobrowolnie, wiedząc, że na koniec dnia wrócimy do domu. Kiedy jednak już tam dotrzemy, czasem musimy spędzić dni, a nawet tygodnie na regeneracji.

8. Nie jesteśmy nieśmiali ani nerwowi

Na początku można by pomyśleć, że jesteśmy. Ale jeśli poznasz nas lepiej, zdasz sobie sprawę, że zarówno potrafimy cię rozśmieszyć, jak i rozmawiać z tobą dłużej niż piętnaście minut. W rzeczywistości większość z nas nie ma problemu z komunikacją. Po prostu nie jesteśmy tacy ze wszystkimi. Komunikatywność dla nas jest opcją nie wchodzącą w skład pakietu podstawowego. Nie potrafimy grać zbyt dobrze z entuzjazmem i prawdopodobnie zobaczycie to na naszych twarzach.

9. Radzimy sobie sami.

W naszych głowach dzieje się mnóstwo rzeczy i nie potrzebujemy więcej. W przeciwieństwie do ekstrawertyków, nie potrzebujemy innych ludzi. Takie życie bardzo nam odpowiada. Zapewniamy sobie rozrywkę w postaci kreatywnych projektów i świetnie się bawimy. Im więcej ludzi wokół nas, tym więcej zbędnych interakcji, z którymi musimy się zmierzyć.

10. Nienawidzimy small talk.

Bardzo rzadko wdajemy się w small talk i robimy to bez szczególnej ochoty. Szczególnie z osobami, których nieszczególnie lubimy. Wszyscy doskonale wiemy, kogo lubimy, a kogo nie. Może to dotyczyć wielu rzeczy. Nie bierz tego do siebie.

11. Wybraliśmy cię - doceń to.

Cenimy sobie nasz czas w samotności i jesteśmy bardzo wybredni co do tego, kogo wpuszczamy do naszego życia. Komunikowanie się z „niewłaściwą” osobą będzie nas wyczerpywać emocjonalnie. Często przyciągamy ekstrawertyków, którzy wysysają naszą energię i szukamy podobnie myślących introwertyków. Cenimy sobie czas spędzony z innymi introwertykami.

Główne zdjęcie: fit4brain.com