Uroczym prezentem dla dziewczynki będzie lalka ręcznie robiona. Lalka może mieć dowolny rozmiar. Nici do włosów mogą być w tym samym kolorze co włosy dziewczynki. Taki prezent zapadnie w pamięć na całe życie.

Wzór lalki można znaleźć w Internecie lub narysować samodzielnie. W naszym przypadku wymiary są następujące: tułowie około 7 cm na 16 cm, ramiona 2 cm na 8 cm, a średnica głowy 8,5 cm. Przenieś wzór na podwójnie złożoną tkaninę. Przeszyj wzdłuż konturu.

Odetnij nadmiar materiału, pozostawiając dodatkowo 3-4 mm. Nie zapomnij zostawić miejsca w celu wywinięcia i wypchania.

foto: cpykami

Wykonuj nacięcia i wywijaj elementy za pomocą ostrego patyczka lub igły dziewiarskiej. Po tym, jak lalka będzie wypchana, zaszyj. Przyszyj ramiona do tułowia. Umieść koralik w środku, tam gdzie powinien znajdować się nos. Zaszyj dziurę.

foto: cpykami

Zaznacz oczy, zrób rzęsy i przyszyj koraliki - tam gdzie powinny być oczy. Narysuj i wyhaftuj usta. Użyj cieni, aby pojawił się rumieniec.

foto: cpykami

Użyj włóczki, aby zrobić włosy. Należy owinąć około 20-25 nici wokół ciasnej podstawy i związać na środku.

foto: cpykami

Przymocuj nitki do głowy lalki.

foto: cpykami

Podetnij końcówki, a następnie połącz głowę z tułowiem.

foto: cpykami

Ubierz lalkę. Można uszyć uroczy kombinezon dla lalki. Na wierzch kombinezonu można założyć kolorową spódnicę. Do dekoracji użyj kokardy i kolorowych koralików.

foto: cpykami

Jeśli chcesz, możesz zrobić buty z resztek filcu. Ponieważ buty są bardzo małe, użyj pistoletu do kleju, aby je wykonać.

foto: cpykami

Ozdób buty wstążką, żeby ładniej wyglądało.

foto: cpykami

Po wykonaniu tej łatwej pracy powstanie urocza lalka.

Główne zdjęcie: cpykami