Dom to twierdza każdego człowieka, miejsce siły. Ale czasem to święte dla każdego z nas miejsce może wysysać energię.

Eksperci podpowiadają, kiedy dom zaczyna wysysać energię i co można zrobić, by zaradzić tej sytuacji.

Aby twój dom był prawdziwą skarbnicą pozytywnej i twórczej energii, sprawdź zasady Vastu, które pomogą uczynić twoje otoczenie bardziej harmonijnym. Ale czasem nawet to nie rozwiązuje wszystkich opisanych poniżej problemów. Jeśli znajdziesz jakieś z nich, sięgnij po wskazówki, które również są zawarte w tym artykule.

Jak rozpoznać, że Twój dom wysysa Twoją energię

Zazwyczaj w domu powinno się móc zrelaksować w spokojnej atmosferze, czując szczęście i mając dobry nastrój. Pierwszą oznaką jest to, że nie chce się wracać do domu. Jeśli masz pragnienie jak najszybszego wyjścia z domu, to znaczy, że w Twoim domu znajduje się źródło negatywnej energii.

Chcesz coś zmienić. Niezbyt dobrze się czujesz - masz wrażenie, że musisz coś przesunąć, coś zmienić. Oznacza to, że coś się dzieje.

Rośliny szybko obumierają, a kwiaty zasychają. Kwiaty nie stoją zbyt długo, a rośliny nie kwitną i szybko umierają. Dzieje się tak w domach, w których przeważa negatywna energia. Rośliny doskonale wyczuwają jaka panuje energia i mogą bezpośrednio wskazywać na problemy.

Ciągle miewasz złe sny. Ciągle budzisz się w nocy, masz złe sny i nie możesz się wyspać. Świadczy to o tym, że w domu zdecydowanie coś jest nie tak. Jeśli od dłuższego czasu miewasz koszmary, ale nie możesz znaleźć powodu, oznacza to, że w domu panuje negatywna energia.

Zwierzęta zachowują się dziwnie. Psy skomlą, koty po prostu zachowują się dziwnie. Zwierzęta mogą się też chować i zachowywać agresywnie. Jest to wyraźny znak, że w domu coś jest nie tak.

Przyczyny negatywnej energii w domu

W pobliżu cmentarz. Zdarzają się sytuacje, w których ludzie muszą mieszkać w bliskiej odległości od cmentarza. To bardzo źle wpływa na atmosferę w domu. Ponadto czasami ludzie nie chcą mieszkać w pobliżu takich miejsc. W takim przypadku należy poszukać innego miejsca do zamieszkania. Możesz spróbować poprawić energię, utrzymując porządek i tworząc odpowiednią atmosferę za pomocą białych ścian.

Złe duchy. Są wśród nas złe duchy, które pozostają po poprzednich właścicielach lub pojawiają się z jakiegoś innego powodu.

Niedobrzy sąsiedzi. Sąsiedzi mogą być bardzo negatywnymi ludźmi i zatruwać ci życie. Możesz nawet tego nie zauważyć, ale jeśli sąsiad jest bardzo zazdrosny o twoje życie lub chce ci wyrządzić krzywdę, twój sen i zdrowie mogą się pogorszyć. Ich chęć złośliwości spowoduje więcej problemów. W takim przypadku warto się z nimi pogodzić. To najszybsza droga do szczęścia. Jeśli nie da się pogodzić, można rozsypać sól po zewnętrznej stronie drzwi wejściowych. Jest to najpotężniejszy sposób na pozbycie się wszelkich przejawów złych rzeczy.

Kiepski widok z okna. Eksperci zwracają szczególną uwagę na widok z Twoich okien. Jeśli okna wychodzą na śmietnik, brudne zadaszenie, plac budowy lub zaniedbany dom, może to stworzyć niezbyt przyjazną atmosferę. W takim przypadku wystarczy zamknąć okno zasłonami lub roletami.

Obecność śmieci i brudu. Jeśli dom jest brudny, nie zdziw się, jeśli poczujesz się w nim niekomfortowo lub będziesz odczuwać niepokój. Upewnij się, że sprzątasz co najmniej raz w tygodniu i jak najszybciej pozbądź się zepsutych urządzeń, zegarów, stłuczonych szyb i luster. Nie gromadź śmieci, ponieważ powodują one złe samopoczucie i zmęczenie.

Zwróć uwagę na obecność obcych przedmiotów w domu, przez które został rzucony urok. Może to być pęk włosów, worek z ziemią, igła i tak dalej.

Nie zdarza się to często, ale jeśli twoje życie nagle się zmieniło na gorsze po przyjściu do twojego domu pewnej osoby, sprawdź te wskazówki, jak znaleźć i pozbyć się tej rzeczy.

Główne zdjęcie: kakao.im