Czy wiesz, jak bezdomne psy potrafią leżeć? Cicho, nie ruszając się, tylko patrząc na przechodniów. Widać, że pies nie oczekuje od życia niczego dobrego. I nagle...

Obok przechodził mężczyzna: dorosły, pewny siebie, miał około 35 lat. Kiedy zbliżył się do psa, powiedział: „Cześć, będziesz mieszkać ze mną?”.

Trzeba było to zobaczyć! Pies podniósł się. Spojrzał na mężczyznę, ale się nie ruszył. Miał uszy postawione do góry. Mężczyzna, gdy trochę odszedł, odwrócił się i powiedział: „Mówię poważnie! Idziesz?”.

Tymczasem mężczyzna, już oddalając się od psa, odwrócił się i kontynuował: „Mówię poważnie, idziesz?”. Pies stał nieruchomo, wciąż nie robiąc ani jednego kroku, cały czas obserwując. Tymczasem mężczyzna dotarł do swojego samochodu, otworzył drzwi, odwrócił się i zapytał: „Czy długo mam na Ciebie czekać?”.

Szkoda, że nie widziałeś, jak szybko biegł pies! W kilka sekund pokonał dzielące ich trzydzieści metrów i znalazł się na tylnym siedzeniu. Mężczyzna zamknął drzwi, wsiadł za kierownicę i odjechali...

Główne zdjęcie: kakao.im