Każdy znak zodiaku ma swoją wyjątkową energię. Każdy ma swoje własne talizmany i amulety, które najlepiej nas chronią.

Wszystkie znaki zodiaku podzielone są na cztery żywioły: Ziemię, Powietrze, Wodę i Ogień. Bioenergetycy zalecają wybór kamienia talizmanu zgodnie z przynależnością do jednego z tych żywiołów, ponieważ tych ludzi łączą wyjątkowe cechy. Na przykład znaki żywiołu ognia są dość impulsywne, dlatego potrzebują ochrony przed pochopnymi decyzjami. Znaki żywiołu ziemi potrzebują motywacji, znaki żywiołu wody pozytywnej energii, a znaki żywiołu powietrza spokoju.

Żywioł powietrza.

Do tego żywiołu należą Bliźnięta, Wodnik i Waga. Przedstawiciele spod tych znaków są bardzo emocjonalni. Te osoby nie są zbyt dobre w planowaniu przyszłości, ale potrafią pięknie żyć w chwili obecnej. Większość czasu poświęcają na pracę, rozrywkę i sprawy osobiste. Potrzebują więcej miłości. Dlatego turmalin, zwłaszcza różowy, będzie najlepszym towarzyszem dla Bliźniąt, Wodnika i Wagi. Ten kamień pomoże w dokonaniu wyboru bratniej duszy i miłości, gdyż znaki tego żywiołu często w ogóle zapominają o tej sferze życia. Turmalin jest również pomocny w poszukiwaniu twórczej inspiracji.

Innym kamieniem talizmanem dla tych osób byłby topaz, który ma zdolność do uspokajania w odpowiednim momencie. Czasami zdarza się, że osobom z żywiołu powietrza brakuje samokontroli. Bardzo kiepsko orientują się w życiu, czasem wybierając niewłaściwe zainteresowania, a nawet ludzi.

Ludziom spod tych znaków zodiaku bardzo łatwo jest pogubić się w życiu. Oznacza to, że musi istnieć jakaś siła, która powstrzyma ich od podejmowania złych decyzji. Na przykład Wodniki nie potrafią powiedzieć ludziom „nie”, dlatego często przeżywają swoje życie obok tych, których nie lubią, którzy je wykorzystują.

Topaz pomoże we wszystkich problemach i dysonansach. Jest to kamień, który podnosi na duchu i wzbudza zaufanie.

Karneol pomoże w miłości. Ten kamień odpędza złych ludzi od osób spod tych znaków zodiaku.

Najbardziej pomaga osobom spod znaku Waga, gdyż to one najczęściej wybierają na partnera osoby, które do nich nie pasują. Kamień pomaga również uciec przed negatywnym wpływem nieprzyjaciół.

Żywioł wody.

Raki, Skorpion i Ryby, mimo przynależności do tego samego żywiołu, są całkiem różnymi ludźmi. Natura przygotowała dla nich różne talizmany. Rak na przykład musi pozbyć się kapryśności, zazdrości, nieufności. Raki często mają zbyt wysoką samoocenę, co pozbawia ich przyjaciół, ponieważ komunikacja z przedstawicielami spod tego znaku zodiaku czasem zamienia się w prawdziwy horror.

Praktycznie ze wszystkim może pomóc szmaragd. Nazywany jest kamieniem prawdy. Raki, pod wpływem szmaragdów, stopniowo zmieniają się w najlepszą wersję siebie.

Skorpiony to osoby, których nastroje zmieniają się tak często, że może to wkurzać nawet najbliższych członków rodziny. Nawet najbardziej cierpliwi ludzie w otoczeniu Skorpionów mogą zmienić się w nerwowych i złych. Akwamaryn może rozwiązać ten problem. Kamień potrafi kumulować, więc warto nosić go cały czas przy sobie. Kamień ten zapewni Skorpionom niesamowity spokój, da im umiejętność właściwego przyjmowania krytyki, a także pozbawi ich bezsensownej i destrukcyjnej zazdrości. Ten talizman pomaga walczyć z chęcią zemsty i gniewem.

Skorpiony są zazdrosne, więc akwamaryn jest dla nich niezbędny. Jest to jedyny kamień, który pomaga Skorpionom we wszystkim.

Ryby mają melancholijną naturę. Najlepszym talizmanem i kamieniem ochronnym dla Ryb jest opal. Istnieją dwa rodzaje opali - czarne i białe. Czarny kolor jest absolutnie zakazany dla Ryb, ponieważ uczyni je wrednymi i zazdrosnymi, małostkowymi i samolubnymi. Biały opal raczej rozwiązuje te problemy niż je pogłębia. Osoby spod tego znaku są niestabilne, więc biały opal jest najlepszym wyborem. Dzięki temu życie Ryb będzie bardziej uporządkowane. Pozbędzie się niepotrzebnego smutku i samotności. Opal pomaga także doprowadzić sprawy do końca i nie bać się zamieszania. Opal jest kamieniem spokoju i harmonii. Wydaje się być specjalnie stworzony dla osób urodzonych pod znakiem Ryb.

Żywioł ziemi.

To tego żywiołu należą Panna, Koziorożec, Byk. Dla tych osób dobrym kamieniem jest jaspis. Jest źródłem zdrowia i spokoju ducha. Pozwala dłużej pracować i to bez większych problemów emocjonalnych.

Także ten kamień odpędza negatywne myśli, czyniąc tych ludzi bardziej życzliwymi. Negatywne emocje jedynie przeszkadzają Pannie, Koziorożcowi i Bykowi w myśleniu, obniżając ich witalność, ale nie w takim stopniu, jak u innych znaków. Opal sprawia, że życie osób spod tych znaków zodiaku jest przyjemniejsze i uczy tych ludzi cieszyć się życiem.

Osoby spod tych znaków zodiaku są bardzo mądre. Oznacza to, że można, a nawet trzeba próbować tę mądrość zwiększać. Pomaga w tym turkus. Ten kamień przyciąga szczęście, ale także uczy ludzi prawidłowego korzystania z doświadczeń życiowych. Sprawy nie zawsze układają się tak, jak byśmy chcieli. Ludzie myślą, że kiedy wszystko układa się źle, to jest to ich wina, ale to nieprawda. Turkus to udowadnia i pokazuje to w najlepszy możliwy sposób. Działanie kamienia jest dość silne, więc utrzymuje się przez jakiś czas. Nie musisz go nosić wszędzie ze sobą. Można go zostawić w miejscu pracy lub nosić w trudnych chwilach.

Spokój jest ważną częścią życia dla osób spod znaków Panna, Koziorożec i Byk. Różowy i malinowy turmalin to dwa najważniejsze kamienie. Kolor różowy działa kojąco, a kamień malinowy pobudza do kreatywnego myślenia, którego czasem tak bardzo brakuje tym osobom. To świetne kamienie dla tych, którzy żyją pracą i ją kochają, więc poświęcają jej dużo czasu. Turmalin w kolorze malinowym jest kamieniem artystów, pisarzy i aktorów. Zwiększa umiejętność obserwacji i kreatywność.

Żywioł ognia.

Do tego żywiołu należą Lew, Baran, Strzelec. W zasadzie te osoby bardzo się różnią, więc każda z nich będzie miała inny kamień talizman. Dla Barana najlepszym kamieniem będzie diament lub kryształ górski. Są to talizmany o działaniu ochronnym, które pomagają nie przesadzać. Ci ludzie zapominają o ochronie, pędząc do przodu. Kamienie przypominają ludziom, aby zatrzymali się i byli ostrożni. Jeśli ci ludzie będą spokojni, to kamienie będą miały na nich najlepszy wpływ.

Następnym znakiem jest Lew. Osoby te są bardziej nerwowe niż Baran. Potrzebują pomocnika - rubin. Ten talizman zaleca się nosić przez cały czas. Chroni przed zazdrością, przed złym okiem i rzuceniem uroku, przed złymi ludźmi. Przypomina o ważnych sprawach, wpływa na poprawę pamięci i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia sytuacji konfliktowych.

Osobom nerwowym zaleca się uważać na rubin. Lwy są typowymi agresorami i buntownikami, ale wiedzą jak ukryć te cechy i abstrahują od nich. Trzeba będzie to robić jak najczęściej, jeśli masz przy sobie rubin.

Strzelce to idealni przedstawiciele żywiołu ognia. Mają wszystkie pozytywne cechy żywiołu ognia, ale nie mają negatywnych cech jak Baran czy Lew. Granat to najlepszy kamień dla Strzelców. Nie tylko obdarza harmonią, ale poprawia wszystkie pozytywne cechy tych ludzi i to bez żadnych skutków ubocznych. Najistotniejszą sferą życia dla Strzelców jest biznes. Granat pomaga znaleźć wspólny język z każdą osobą. Przydaje się również w miłości.

Pamiętaj, że każdy człowiek jest wyjątkowy, więc oprócz opisanych powyżej kamieni talizmanów, możesz użyć również tych, które pasują do Twojej osobowości. Bądź sobą i nie bój się zdobyć nowe doświadczenie w życiu, ponieważ każdy nowy dzień to źródło wiedzy i szczęścia. Życzę Ci powodzenia!

Główne zdjęcie: kakao.im