Prawdopodobnie wiesz, że tempo wzrostu w każdym biznesie jest wprost proporcjonalne do czasu, w ciągu którego inwestowałeś w siebie. Im więcej czasu poświęciłeś i im więcej zainwestowałeś, tym większy będzie zysk.

Słynny amerykański inwestor Warren Buffett uważał, że procent składany (rodzaj naliczania odsetek od odsetek) jest integralną częścią każdej długoterminowej strategii inwestycyjnej. Ta strategia przyniosła mu milionowe zyski. Zasada procentu składanego ma zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia: dotyczących naszego zdrowia, kondycji, produktywności, rozwoju osobistego, biznesu, relacji.

Kiedy podejmujesz decyzje racjonalnie i zawsze tak robisz, pozytywny efekt w dłuższej perspektywie jest gwarantowany.

Nasze życie to szereg wyborów, których dokonujemy każdego dnia, a które w końcu przynoszą rezultaty. Każda Twoja decyzja to nasiono wrzucone w ziemię, które kiedyś na pewno wykiełkuje.

Dobre decyzje... dobry wynik.

Złe decyzje... zły wynik.

Nie chodzi o jakieś wielkie rzeczy, które na końcu się kumulują; to setki, tysiące, a nawet miliony drobiazgów, które oddzielają to, co zwykłe, od tego, co niezwykłe” - pisze Darren Hardy w książce „Efekt kumulacji”.

Darren wyprowadził prosty wzór:

Drobne, mądre decyzje + Wytrwałość + Czas = Zasadnicza różnica

Zgodnie z poglądem Darrena: „Małe i pozornie mało znaczące kroki, które podejmujemy systematycznie, tworzą tę zasadniczą różnicę w naszym życiu i pozwalają osiągnąć sukces zawodowy, na który zasługujesz”.

Malcolm Gladwell stworzył „Zasadę 10 000 godzin”, którą opisuje w swojej książce „Outliers: The Story of Success”. Ta zasada jest uważana za klucz do sukcesu w każdej branży. Stwierdza, że można wykonać każde zadanie o dowolnej trudności, jeśli konsekwentnie pracuje się nad nim przez 20 godzin w ciągu 10 lat.

Każde działanie, które podejmujesz, każda decyzja, którą podejmujesz, określa Twoją przyszłość.

Nawet najmniejszy wybór.

Nawet najmniejszy krok.

Wszystko to pozwala Ci rozwijać się. Aby stać się lepszym człowiekiem.

Darren wyjaśnia, że „Prawdziwy koszt codziennego nawyku picia kawy za 4 dolary to 51 833,79 dolarów. To jest właśnie siła tego efektu”.

Zrobić coś lub nie zrobić to nie jest decyzja, którą należy podjąć pochopnie. Ponieważ wszystko, co robisz systematycznie, przyniesie na końcu pewien rezultat.

Są pewne czynności, których powtarzanie, na co dzień, pomoże Ci:

Pracuj nad poprawą swoich umiejętności przynajmniej raz dziennie.

  • Czytaj co najmniej 5 stron dobrej książki.

  • Zjedz o 100 kalorii mniej.

  • Odpoczywaj co najmniej 10 minut dziennie - w całkowitej ciszy.

  • Medytuj przez 5 minut.

  • Wypij szklankę wody po przebudzeniu.

  • Wyjdź pół godziny wcześniej do pracy, żeby pospacerować.

  • Zacznij prowadzić dziennik.

  • Odkładaj co miesiąc przynajmniej kilka dolarów.

  • Zainwestuj w siebie – wystarczy ćwiczyć kilka minut dziennie.

Wszystko to z pewnością zwróci się w dłuższej perspektywie. Zapewniam Cię, że w ciągu roku zauważysz różnicę w swoim życiu. To jest właśnie siła tych zasad. Nie zapominaj jednak, że nie wszystkie nasze wybory i działania przyczyniają się do rozwoju. Dlatego dobrze przemyśl każdą decyzję! Pierwszym krokiem jest więc nauczenie się, jak dokonywać świadomych wyborów.

Pierwszym krokiem do zmiany jest świadomość. Jeśli chcesz dojść z miejsca, w którym jesteś teraz, do tego, o którym marzysz, musisz nauczyć się być świadomym swoich wyborów” - napisał Darren Hardy.

Dokonywanie świadomych wyborów dziś, a nie jutro, bycie świadomym swoich nawyków i działań jest niezbędne, aby naprawdę zmienić swoje życie na lepsze. Ta zasada pomaga zmienić absolutnie wszystko na świecie. Nie da się czegokolwiek osiągnąć w życiu, jeśli nic nie robisz.

Dzisiaj jest ten wielki dzień. Podejmij decyzję o życiu według tej zasady, a za rok będziesz wdzięczny.

Nie ma szans na zmianę swojego życia, jeśli nie zmieniasz czegokolwiek każdego dnia. Możesz całkowicie zmienić swoją przyszłość, jeśli już dziś zaczniesz podejmować właściwe decyzje. Przecież to całkiem proste: małe kroki, mądre decyzje. Czy jesteś gotowy na ten zdrowy nawyk, który zmieni Twoje życie na lepsze?

Główne zdjęcie: zazerkalye.info